PiS ma poważne problemy. Znana pisarka i dziennikarka, Małgorzata Karolina Piekarska ujawniła na swoim blogu, że Jarosław Kaczyński jest potomkiem Targowiczan. Dokumenty, do których dotarła, nie pozostawiają cienia wątpliwości.Trzech przodków Kaczyńskiego było w Targowicy. W tej sytuacji narracja PiS o potomkach zdrajców straciła całą swoją wiarygodność.

Wbrew intencjom politycznych spin-doktorów, Przemówienie Andrzeja Dudy i późniejsze komentarze polityków PiS, wzywające do rozliczenia ludzi, których przodkowie byli zdrajcami, nie odbiło się zbyt szerokim echem w kraju. Społeczeństwo, zajęte majówką, nie miało ochoty na emocjonowanie się kolejnym sztucznym sporem. Jednak temat podchwyciło kilku dziennikarzy, w tym Małgorzata Karolina Piekarska. Czy partyjni koledzy będą go nazywać potomkiem zdrajców? Dziennikarka opierała się na dokumentach obecnych w internecie i dostępnych każdemu zainteresowanemu genealogią. Nie korzystała z zasobów IPN, a tylko z tego, co w swoim czasie znalazło się w herbarzach Kaspra Niesieckiego i Adama Bonieckiego, a co ujął w wielkiej genealogii Polaków dr Minakowski, który (co można zobaczyć na portalu) resztę danych genealogicznych dotyczących braci Kaczyńskich otrzymał od parającego się genealogią ich krewnego ze strony matki.

I tak za sprawą jednej dziennikarki cała narracja PiS legła właśnie w gruzach. Tak właśnie kończą ludzie którzy swoje działania opierają na kłamstwie i manipulacji. A nas ciekawi: ilu zwolenników PiS ma takie korzenie?

Źródło: piekarska.blog.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

15 komentarzy do "Znana dziennikarka ujawnia: Kaczyński potomkiem Targowiczan"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
general50
Gość

Przecież wiadomo, że Targowica to był związek oligarchów z klerem przeciwko Konstytucji. Na dzień dzisiejszy to wypisz – wymaluj Kaczyński z Rydzykiem. I nawet rodzinne korzenie Kaczyńskiego się zgadzają.

Memiś
Gość

A później stali się Szyszkami.

Marek
Gość

Owszem to są takie korzenie – no ale tylko od strony ojca!

ganzO
Gość

Mamusia korzonki ma w narodzie wybranym.

tadeusz
Gość

Zgodnie z głoszonymi poglądami PiS „coś złego jest w genach, to chyba gorszy sort i zdrada jest dziedziczona”
Panie Kaczyński, czyżby pan krytykując tych, co nie są prawdziwymi polakami mówił sam o sobie.
Takie geny to prawdziwy wstyd i ta sprowokowana śmierć brata – można miec kompleksy i to widać, słychać i ….

Aniela
Gość

Wreszcie ktoś zaczął myśleć właściwym torem . Czas najwyższy , nie możemy dopuścić żeby ta tragikomedia dalej trwała . Proszę szukać dalej …chcemy wrócić do normalności , wolności , po prostu chcemy żyć w wolnym , nowoczesnym kraju i nie wstydzić się za rządzących …..

Jan
Gość

Nie tylko Kaczyński ale również Wolski to potomek Branickich. A że to zdrajcy nikt nie wątpi.

Jcek
Gość

Nie szarżowałbym wśród mogił, jak to robi obecna „władza”. Już następne pokolenie Branickich – tych od „targowicy” – odznaczyło się wspaniałymi dokonaniami patriotycznymi. Obciążanie współczesnych winami ojców czy dziadów jest niemoralne i niemądre. Żeby ocenić dokonania tego czy innego Kaczyńskiego, wystarczy wziąć pod uwagę to, co robią na naszych oczach.

Memiś
Gość

Oni to mają w genach a tego nie da się usunąć.

olka
Gość

Chciałabym, żeby wszyscy politycy byli bardziej rozsądni. Po co te kłótnie i spory, mam tak tego dosyć.

Maria
Gość

pis zacznie teraz informować że Targowica była postępowym zrywem prawdziwych Polaków 🙂

olin
Gość

Pislam stosuje zasadę:ukradł i woła łapać złodzieja.Tylko oni są tak prymitywni ,że wróciło to do nich jak bumerang i udają,że nic się nie stało.

leszek
Gość

czyli nie dowierzałem, ale nie miałem racji – gen zdrady jednak istnieje…

Dradus
Gość

Ciekawe koneksje rodzinen ma pan towarzysz prezes Jarosław LK.
Targowiczanie

„Dziadek Jadwigi (po mieczu) był rosyjskim pułkownikiem. … Także dziadek ojca po mieczu był oficerem carskiej armii, zasłużonym w wojnie turecko-rosyjskiej. ” – ciekawe, gdyż uka carski zabranial przyjmowania w szeregi oficerskie katolikow. Poz atym hmmm tak wyslugiwac sie zaborcy, ze zostaje sie wysokim oficerem w jego armii?

No i rodzinne powiązania z bracmii Wilchelma i Henryka Świątkowskimi, pułkownikiem KGB i Ministrem Sprawiedliwości PRL za Stalina…

Roman
Gość

Po co szukać daleko może należałoby przyjrzeć się życiorysowi Rajmunda Kaczyńskiego AKowca Jakoś jaruś nic nigdy o nim nie mówi czyżby nie był dumny z tatusia ????

wpDiscuz