Strona główna Opinie Praca za wpłaty na rzecz partii Ziobro. Media ujawniają wielka aferę

Praca za wpłaty na rzecz partii Ziobro. Media ujawniają wielka aferę

Osoby, które wpłacały darowizny na Solidarną Polskę, po wyborach dostały stanowiska w instytucjach podległych rządowi – pisze Gazeta Wyborcza. To układ „praca za finansowanie partii” – uważa poseł PO Arkadiusz Myrcha. Platforma domaga się od prokuratury wszczęcia śledztwa.

Dane na temat darczyńców Solidarnej Polski, wchodzącej w skład koalicji rządowej partii Zbigniewa Ziobry, przedstawili wczoraj w Sejmie posłowie PO Arkadiusz Myrcha i Krzysztof Brejza. Zaprezentowane przez nich informacje o kwotach wpłaconych na ugrupowanie pochodzą z partyjnych sprawozdań dla Państwowej Komisji Wyborczej. Uzupełnili je o dane na temat zatrudnienia darczyńców i ich bliskich. Tworząc swój wykaz, korzystali m.in. z publikacji „Newsweeka”, „Faktu” czy „Wyborczej”.

Chcesz zobaczyć prawdę o ludziach, którzy od 2015 roku przejęli władzę w Polsce, w taśmy i dokumenty ujawniające nieznaną stronę poszczególnych postaci układu władzy? Wesprzyj teraz projekt w serwisie Zrzutka.pl.
Tylko prawda jest ciekawa!

Z zestawienia wynika, że część darczyńców po wygranych przez Zjednoczoną Prawicę wyborach otrzymała posady w administracji rządowej, spółkach skarbu państwa i innych państwowych podmiotach.

Jerzy Kurzątkowski z woj. świętokrzyskiego w 2016 r. został fotografem Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Witold Ziobro, brat obecnego ministra sprawiedliwości został doradcą zarządu w Banku Pekao.

Żona Zbigniewa Ziobry Partycja Kotecka została dyrektorem marketingu Link4, ubezpieczeniowej spółki zależnej PZU.

Józefa Wysopal-Zdrzalik z Warszawy „jest teściową obecnego prezesa PZU Michała Krupińskiego, dobrego znajomego Ziobry” – napisano w wykazie.

Tomasz Zbróg, związany z Solidarną Polską radny sejmiku woj. świętokrzyskiego został dyrektorem oddziału Totalizatora Sportowego w Kielcach.

Marek Makuch po wyborach został najpierw dyrektorem biura spraw korporacyjnych TVP, a później biura kadr.

Anna Kantor-Kilian została sekretarzem w Wydziale Wymiaru Sprawiedliwości Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE w Brukseli.

„W mojej ocenie mamy tu do czynienia z uzyskiwaniem korzyści za finansowanie partii politycznej” – twierdzi poseł Myrcha i dodaje: „To nie są jednostkowe przypadki, tylko stały mechanizm: płacisz na SP, a później dostajesz pracę, co ma związek z tym, że prominentni działacze SP pełnią funkcje publiczne. Oczekujemy, że prokuratura zbada tę sprawę niezwłocznie.”

Internauci byli bezlitośni.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Twitter

Zobacz też

Braun i Cejrowski na proteście w Warszawie. „Rządzący mają nas w dupach” [video]

Protest przeciwko przymusowym szczepieniom. Na proteście przeciwko przymusowym szczepieniom byli dziś m.in poseł Konfederacji Grzegorz Braun oraz publicysta i podróżnik Wojciech Cejrowski. Protestujący domagali się prawa...

Ponad pół tysiąca zarażeń w Polsce jednego dnia. A oni chcą robić egzaminy i wybory!

Władza zwariowała. Mamy jeden z najgorszych dni jeśli chodzi o zarażenia koronawirusem, epidemia rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie a PiS prze do ......

TVP robi kampanię Andrzeja Dudy. Mamy dowód!

Oto 20 najnowszych filmów TVP na YouTube. Co tu możemy znaleźć? Prezydent Andrzej Duda, euforia - Duda, prezydent - zdecydowałem, prezydent - 500 zł,...

Układ władzy przeciwko katolikom. Ludzie uciekają z kościołów

Gdyby patrzeć tak realnie na efekty działań układu władzy, to jedna rzecz jest bardzo dobrze widoczna. Stale zmniejszająca się liczba osób w kościołach. Ludzi...

Młody działacz PiS z Płocka chciał zaatakować strajk przedsiębiorców w sieci. Zabrakło znajomości języka polskiego

Pisowskie trolle, działające pod różnymi pseudonimami, mają bardzo często poważne kłopoty z językiem polskim. A to robią błędy ortograficzne, a to ich wypowiedzi pełne...