Strona główna Opinie Unieważnić wybory! Niesiołowski ostro o oszustwie w kampanii prezydenckiej

Unieważnić wybory! Niesiołowski ostro o oszustwie w kampanii prezydenckiej

Fałszywe konta w mediach społecznościowych – tzw. boty – miały pomagać w kampanii prezydenckiej Andrzejowi Dudzie. Ten temat rozgrzał Sejm. Opozycja mówi o wyborczym fałszerstwie. PiS bagatelizuje sprawę.

Według informacji zawartych w opublikowanym przez Radio ZET i Gazetę Wyborczą sprawozdaniu, firma z Warszawy zobowiązała się do tego, żeby co miesiąc zajmować się tysiącem wątków i dokonywać 5 tysięcy wpisów automatycznych w mediach społecznościowych. Pod umową znajduje się pieczęć i podpis pełnomocnika finansowego komitetu wyborczego. Sztab wyborczy Dudy tylko za marzec 2015 r. zapłacił ponad 40 tys złotych. Nic jednak nie wskazuje na to, by sam prezydent – a wtedy kandydat PiS – wiedział cokolwiek o użyciu botów przez jego sztab.

Chcesz zobaczyć prawdę o ludziach, którzy od 2015 roku przejęli władzę w Polsce, w taśmy i dokumenty ujawniające nieznaną stronę poszczególnych postaci układu władzy? Wesprzyj teraz projekt w serwisie Zrzutka.pl.
Tylko prawda jest ciekawa!

Nowy rzecznik prezydenta Błażej Spychalski twierdzi, że „umowa dotyczyła tego, żeby usuwać wulgarne wpisy. Nie wiem, czy jest w tym coś złego. Raczej odwrotnie. W czasie internetowej kampanii wyborczej żadnych nieetycznych działań podejmowanych przez sztab nie było” – twierdzi Spychalski. Podobnie twierdzi minister Szefernaker, który w rozmowie z Gazetą Wyborczą podkreśla, że w podpisywanych przez firmy współpracujące PiS umowach była klauzula zobowiązująca je do działania zgodnie z prawem.

„Po każdej kampanii każdy komitet wyborczy musi złożyć do PKW sprawozdanie, w którym przekazuje umowy, faktury, rozliczenia do tych umów. I to Państwowa Komisja Wyborcza weryfikuje, czy umowy zawierane były zgodnie z prawem, czy dotyczyły kwestii, które są w nich poruszane i czy to wszystko robione było zgodnie z prawem, tak, jak powinno. Jeśli PKW nie ma tutaj żadnych zarzutów, to trudno wysnuwać inne wnioski.” – powiedział.

Dla opozycji temat rzekomego wykorzystywania botów w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy jest paliwem politycznym. „To jest niewyobrażalny skandal. Wybory prezydenckie powinny zostać unieważnione i powtórzone. Mam pretensje do sztabu Bronisława Komorowskiego, że wówczas nie reagował” – grzmi Stefan Niesiołowski, były polityk PO, dziś w Unii Europejskich Demokratów.

Tymczasem Władysław Kosiniak-Kamysz skomentował: „Nas nie stać na kupowanie botów. Ale my nie musimy tego robić. Mamy w PSL, w Forum Młodych Ludowców, młodych ludzi, ze świetnymi pomysłami, którzy są bardzo sprawni i aktywni w mediach społecznościowych” – powiedział w rozmowie z dziennikarzami szef ludowców.

Generalnie partia rządząca bagatelizuje sprawę w mediach i nie widzi w niej politycznego zagrożenia. Ale cóż… wygrała. Czy zmieni zdanie jak przegra i boty wykorzysta opozycja? Przecież bagatelizowanie problemu to tzw. zielone światło dla takich zachowań.

Zobacz też

Braun i Cejrowski na proteście w Warszawie. „Rządzący mają nas w dupach” [video]

Protest przeciwko przymusowym szczepieniom. Na proteście przeciwko przymusowym szczepieniom byli dziś m.in poseł Konfederacji Grzegorz Braun oraz publicysta i podróżnik Wojciech Cejrowski. Protestujący domagali się prawa...

Ponad pół tysiąca zarażeń w Polsce jednego dnia. A oni chcą robić egzaminy i wybory!

Władza zwariowała. Mamy jeden z najgorszych dni jeśli chodzi o zarażenia koronawirusem, epidemia rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie a PiS prze do ......

TVP robi kampanię Andrzeja Dudy. Mamy dowód!

Oto 20 najnowszych filmów TVP na YouTube. Co tu możemy znaleźć? Prezydent Andrzej Duda, euforia - Duda, prezydent - zdecydowałem, prezydent - 500 zł,...

Układ władzy przeciwko katolikom. Ludzie uciekają z kościołów

Gdyby patrzeć tak realnie na efekty działań układu władzy, to jedna rzecz jest bardzo dobrze widoczna. Stale zmniejszająca się liczba osób w kościołach. Ludzi...

Młody działacz PiS z Płocka chciał zaatakować strajk przedsiębiorców w sieci. Zabrakło znajomości języka polskiego

Pisowskie trolle, działające pod różnymi pseudonimami, mają bardzo często poważne kłopoty z językiem polskim. A to robią błędy ortograficzne, a to ich wypowiedzi pełne...