Polska „wstała” z kolan.

Szczyt klimatyczny w Katowicach może okazać się historyczną porażką. Na wydarzenie nie przybędą przywódcy państw Unii Europejskiej, a nawet „sojusznicy” PiS. Wśród największych rozczarowań będzie nieobecność  kanclerz Niemiec Angeli Merkel oraz prezydenta Francji Emmanuela Macron.

Do Polski nie przyleci również Donald Trump czy senatorowie Partii Demokratycznej – pojawi się najpewniej tylko Wells Griffith, doradca prezydenta ds. klimatu. Nawet prezydent Ukrainy Petro Poroszenko nie zamierza pojawić się w Polsce.

Zabraknie też Władimira Putina.

Z kolei wiceminister Bartosz Cichocki w rozmowie z Radiem Zet stwierdził, że nie wie, czy zaproszone gwiazdy, zaangażowane w ochronę środowiska (lider U2 – Bono i aktor Leonardo DiCaprio) rzeczywiście będą uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Źródło: Radio Zet

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
konservaTorZuzaJolandaRadwanowiec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jolanda
Gość
Jolanda

Mam dosyć niekompetencji PIS. Wstyd, wstyd, wstyd

Radwanowiec
Gość
Radwanowiec

Przyjazd do KRAJU,który ma w planie likwidację elektrowni wiatrowej,oraz stawia na węglem,zatruwając środowisko,nie sprzyja poziomowi spotkania.Brawo PATAŁACHY Z NOWOGRODZKIEJ.

Zuza
Gość
Zuza

Materdejo! Nie przyjadą? To może już dwutlenek węgla przestał być trucizną? Jako niefart!

A może głupi ludzie zrozumieli, co to jest geoinżynieria?

https://archive.org/details/WeatherAsAForceMultiplier

konservaTor
Gość
konservaTor

Problem klimatu już kilkadziesiąt lat temu został upolityczniony i stracił charakter czysto naukowy, służąc celom ideologicznym, politycznym i biznesowym. Źródła tej ideologii można znaleźć w opracowaniu przygotowanym w r. 1967 (po 4 latach pracy piętnasto-osobowego zespołu amerykańskich uczonych) znanym jako „Report from the Iron Mountain” (Lewin, 1967). Raport dyskutował długoterminowe perspektywy nadchodzącego kresu wojen i konieczności wprowadzenia ich substytutów, celem uniknięcia zagrożeń wynikających z pokoju. Proponował m.in. utworzenie globalnych sił policyjnych, wprowadzenie współczesnego niewolnictwa, eugeniki, nowych quasi-religijnych mitów o planetarnych zagrożeniach oraz wyolbrzymioną ochronę środowiska.