Wolność słowa kontra „Nie”.

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił karę 120 tys. złotych grzywny wobec redaktora naczelnego tygodnika „Nie”. Jerzy Urban został w pierwszej instancji skazany na tak wysoką karę za publikację wizerunku „zdziwionego Jezusa” w znak zakazu. – Zdaniem sądu okręgowego procedowanie w tej sprawie sądu I instancji było wadliwe w szczególności w zakresie opinii biegłych – wyjaśnia magazyn „Press”. Sam Urban do całego procesu podszedł w swoim stylu.

– Kończę w tym roku 86 lat i nie jestem zainteresowany końcem tej sprawy, która trwała sześć lat i zapewne drugie tyle będzie trwała. Nie zamierzam uczestniczyć w żadnych rozprawach dot. tej sprawy. Mogą mnie skazać nawet na dożywocie i mam to w d… – oświadczył redaktor naczelny „Nie”.

Źródło: Press

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
irenaBartek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartek
Gość
Bartek

Kiedyś, prawdziwi chrześcijanie, zgodnie z Dekalogiem, niszczyli wszelkie bałwochwalstwo („boskie” wizerunki itp.). Dzisiaj, oni wszyscy, siedzieliby w polskich, katolickich więzieniach!

irena
Gość
irena

powiedział co myśli o naszych prokuratorach ścigających z uporem maniaka za wydumane winy,byle tylko przypodobać się tu spuszczam zasłonę