W Warszawie protestują rolnicy. Zablokowali jedno z najważniejszych rond w okolicy siedziby PiS przy ulicy Nowogrodzkiej. To efekt fatalnej polityki rządu, który nie ma pomysłu jak rozwinąć polskie rolnictwo – mówią protestujący. Dymy nad miejscem protestu widać z kilku kilometrów. Tymczasem Jarosław Kaczyński ani minister Ardanowski ani myślą spotkać się z protestującymi.

Wśród niespełnionych obietnic PiS wobec rolników są przede wszystkim podwojenie dopłat oraz walka z ASF. Nowe podatki, w tym podatek od wody, podwyższenie stawki VAT na soki czy wreszcie likwidacja gimnazjów spowodowały pogorszenie się sytuacji osób mieszkających na wsi. Nie wyglada też na to, by ktokolwiek w rządzie miał jakiś realny pomysł jak wyjść z tego impasu.

Innym problemem wsi jest masowa emigracja młodych. W niektórych miejscowościach po zmierzchu pali się zaledwie kilka świateł w oknach a większość domów pozostaje niezamieszkania.

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
probusObserwatorRadwanowiec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Radwanowiec
Gość
Radwanowiec

Niby rozwiązania na CHŁOPSKI ROZUM,SIĘ SPRAWDZAJĄ A ADOLF Z NOWOGRODZKIEJ,robi w „KONIA”ROLNIKÓW,a Oni z uporem maniaka,się wygłupiają.Bądźcie cierpliwi i pokarzcie wyborach do PE,a potem do SEJMU,CO TAK NAPRAWDĘ POTRAFICIE.A głów świńskich szkoda,bo na policzkach głów,jest najdelikatniejsze mięso.Wiem coś na ten temat.

Obserwator
Gość
Obserwator

A małpie towarzystwo i tak g…o sobie z tego robi!

probus
Gość
probus

„PiS dba o maluczkich? PiS na wodę, fotomontaż!”

http://probus.blogspot.com/2018/04/pis-dba-o-maluczkich-pis-na-wode_16.html