Strona główna Opinie Strajk nauczycieli pod ostrzałem pisowskich trolli. Ujawniamy ich strategię: 10 fake newsów...

Strajk nauczycieli pod ostrzałem pisowskich trolli. Ujawniamy ich strategię: 10 fake newsów rozpowszechnianych o edukacji

Polityczna walka z nauczycielami przybiera różne formy. Także poprzez regularne rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji. Większość z nich bazuje na tak zwanym przekazie dnia, rozpowszechnianym wśród polityków układu władzy i młodzieżówek. Bardzo łatwo jednak dostrzec zarówno schemat jak i rodzaj kont, jakie go powielają – w większości są to konta anonimowe lub nieprawdziwe, natomiast komentarze i opinie popierające nauczycieli pochodzą najczęściej z kont z pełnym imieniem i nazwiskiem.

Oto 10 fake newsów i kłamstw o nauczycielach, rozpowszechnianych w sieci:

  1. Za złą sytuację w edukacji odpowiadają nauczyciele? Nieprawda, za cały system edukacji w szkole odpowiada minister edukacji i Ministerstwo Edukacji. To oni wprowadzają zasady i obowiązki, program nauczania i wiele innych. Na przykład przeładowany program nauczania powoduje, że nauczyciele są zmuszeni zadawać dużo pracy do domu. To wszystko zatwierdza minister!
  2. Nauczyciele mają zarabiać 8 tysięcy złotych ale odrzucili tą wspaniałą propozycję? – nieprawda, propozycja rządowa dotyczyła większej ilości godzin pracy, zwolnienia około 30% nauczycieli i dojścia do poziomu 8 tysięcy złotych brutto gdzieś w okolicach 2023 roku. Czyli tak naprawdę jest to obietnica typu: będziecie więcej pracować, część z was zwolnimy a kiedyś może będzie zarabiać więcej,
  3. Większe pensum to zaleta? – pensum to inaczej ilość godzin, którą nauczyciel musi wypracować przy tablicy, a więc liczba godzin dydaktycznych, by otrzymać wynagrodzenie. Już dzisiaj wielu nauczycieli pracuje w 3-5 szkołach i między nimi ciągle się przemieszcza. Większa ilość obowiązkowych godzin jeszcze pogorszy sytuację. Większe pensum to tak naprawdę również zwolnienia wielu nauczycieli, bo skoro uczniów i nauczycieli będzie tyle samo, to skąd im dać więcej godzin?
  4. Nauczyciele pracują 18 godzin tygodniowo i jeszcze im mało pieniędzy? Nieprawda, 18 godzin to czas z uczniami, ale oprócz tego nauczyciel ma dużo więcej obowiązków w szkole i poza szkołą, w tym bardzo dużo obowiązków biurokratycznych – samo raportowanie dla MEN zajmuje mu więcej czasu niż nauczanie dzieci!
  5. Rząd daje bardzo dużo pieniędzy na edukację – nieprawda, coraz więcej z tych pieniędzy dokłada samorząd. Źródłem są podatki lokalne, a więc większe wydatki na edukację oznaczają mniej remontów, nowych dróg, wodociągów itp. Samorządy dokładają co roku wiele miliardów złotych do edukacji.
  6. Nauczyciele mają dużo wolnego, dużo więcej niż zwykły pracownik? – nieprawda, nauczyciel zajmuje się szkołą i nauczaniem nie tylko w czasie, gdy jest w szkole. Nauczyciel ma wiele obowiązków, w tym musi się dokształcać i podwyższać kompetencje, uczestniczyć obowiązkowo w aktywnościach szkoły i realizować wiele zadań nakładanych przez MEN i dyrekcję,
  7. Nauczyciele źle uczą, dlaczego dawać im podwyżkę? Nauczyciele uczą tego, czego wymaga od nich podstawa programowa. Podręczniki i materiały są robione przy pełnej kontroli ministerstwa edukacji!
  8. Za strajk odpowiada prezes ZNP, Sławomir Broniarz? Za złą sytuację w szkole odpowiada przede wszystkim Minister Edukacji Narodowej – w tym przypadku Anna Zalewska z PiS. To ona przez 4 lata miała możliwość wprowadzić zmiany, o które prosili wielokrotnie związkowcy i sami nauczyciele. Ich głos był jednak ignorowany.
  9. Zagrożone jest dobro dzieci? Winą za tą sytuację można obarczyć wyłącznie rząd – nauczyciele zostali doprowadzeni do ostateczności m.in. przez ataki, które uprawiają media sprzyjające władzy i politycy.
  10. Związek Nauczycielstwa Polskiego pochodzi jeszcze z czasów komuny? Początki ZNP sięgają 1905 roku. Pod dzisiejszą nazwą związek działa od lipca 1930 roku.

https://twitter.com/Maciek3City/status/1114416768603369472

 

26 KOMENTARZE

26
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
11 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
PrzemekZosiaUrszulaAnnagosc Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jacek
Gość
jacek

Nauczyciele nie pracują 18 godzin tygodniowo, Tylko płaci się im za 18… a to zupełnie co innego.

Ewa
Gość
Ewa

Resztę godzin udzielając korki prywatnie

gosc
Gość
gosc

wiesz, bo chodziłaś, i jak widać nic ci to nie dało

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Jestem mamą piątoklasisty czyli jest on ofiarą dwóch reform. Gdy go dopadła druga reforma postanowiłam zapoznać się co obejmuje. Od 86 do dnia dzisiejszego zmieniło się to że dzieci mają język angielski od pierwszej klasy ,wprowadzili drugi język choć w dwa lata to nie wiem czego mogą się nauczyć. I o rok zmniejszyli lekcje fizyki i chemii ale dzieci muszą opanować ten sam materiał co 80 latach tylko w dwa lata anie w trzy. I na koniec dzieci muszą przerobić materiał nie nauczyć tylko przerobić. Czym mniej myślących osób tym lepiej. I tu nie chodzi o to czy ma wyższe… Czytaj więcej »

hal
Gość
hal

dokladnie tak

Musashi
Gość
Musashi

Brakuje w tym wszystkim informacji, że koncepcyjną, intelektualną pracę nauczyciele muszą wykonywać w ciągłym hałasie – niech posłowie i urzędnicy z ministerstwa spróbują wykonywać swoje obowiązki podczas meczu piłki nożnej, zawodów żużlowych czy w pracującej stolarni. Będą mieli przedsmak warunków, w jakich nauczyciel spędza wiele godzin dziennie. Do hałasu, chaosu i odpowiedzialności za zdrowie i życie stada rozwydrzonych i (nie)wychowanych bezstresowo dzieciaków dochodzi jeszcze nagminne przyprowadzanie do szkół i przedszkoli dzieci chorych, z gilami do pasa, z anginą, rotawirusem, wymiotujących, z wszawicą, lamblią i wszelkimi innymi atrakcjami. Oglądam to od środka, jako psycholog szkolny i przedszkolny. To jest praca w… Czytaj więcej »

Unkas
Gość
Unkas

Nie dajcie sie zastraszyc.
Ciekawe dlaczego tak rwia i przebieraja nozkami do Parlamentu Europejskiego Ci biedacy – dla idei ?
Wszystkim nauczycielom zycze powodzenia i godnego traktowania ich zawodu.

Wojciech
Gość
Wojciech

To jest 3 XZZZ zła zakłamana zmiana

Marta
Gość
Marta

W punkcie 3. wypadałoby dopisać, że pensum to liczba godzin DYDAKTYCZNYCH, inaczej – liczba godzin ‚przy tablicy’.

Gluś
Gość
Gluś

W tych fake newsach wymienia się tylko grupy zawodowe. Jeszcze tylko dołoży się przypadki indywidualnych niepowodzeń pod postacią niezdanych egzaminów przez uczących się pilne przedstawicieli suwerena. Podobnie są używane niepowodzenia terapeutyczne u całkiem zdrowych 120 kilogramowych pijących i palących pacjentów. Totalna manipulacja.

MuremZaStrajkującymi
Gość
MuremZaStrajkującymi

Nauczyciele pracują 18h tygodniowo? Ważne jest, żeby wspomnieć, że pracują w domu po pracy, np. przygotowując sprawdziany, później je sprawdzając, pisząc oceny opisowe, raporty, itp. Dodatkowo są tzw. godziny karciane, które nauczyciel/nauczycielka ROBI ZA FREE (!), do tego dochodzą dyżury w czasie ferii (to tak dla tych, którzy mówią, że ta grupa zawodowa ma tyle wolnego). Poza tym – skoro wg hejterów zawód nauczyciela i nauczycielki jest tak atrakcyjny, to czemu się nie przekwalifikują? Osobiście dziwię się też rodzicom dzieci, którzy się buntują i wyzywają osoby strajkujące na forach internetowych. Nie mam dziecka, ale gdybym je miała, gdyby uczęszczało do… Czytaj więcej »

Ewa
Gość
Ewa

Byłam na stronie „nieZależna.pl, tam trolli i botów powtarzających dokładnie te wypociny na pęczki !! Jak stado baranów ryczą w tę samą mańkę , a mój komentarz negatywny żaden się nie pojawił a napisałam kilka !! Po wyborach trzeba będzie rozliczyć tych pseudo pismaków !

Wojciech
Gość
Wojciech

https://krysztofiak-wojciech.blogspot.com/2019/04/strajk-nauczycieli-czy-rzad-szykuje-sie.html Żądania płacowe nauczycielskich związków zawodowych od jesieni 2018 roku stworzyły polityczną okazję dla PiS, aby doprowadzić do ostatecznej rozgrywki. Udawanie negocjacji, proponowanie przez rząd podwyżki rzędu 200 złotych, promocja programu dopłat dla krów i świń w okresie negocjacji płacowych z ZNP i FZZ oraz milczenie Kaczyńskiego w kwestii nauczycielskiego strajku mają stanowić czynniki wywołujące eskalację obecnego napięcia i w konsekwencji spowodowanie długotrwałego, męczącego dla społeczeństwa strajku nauczycieli. Jeśli strajk będzie trwał ponad miesiąc i PiS uruchomi skutecznie anty-nauczycielską kampanię medialną, to wówczas w celu rozwiązania konfliktu przy aplauzie ludności, rząd podejmie decyzję o lokaucie systemu oświatowego.

Anna
Gość
Anna

Moim zdaniem PIS informacja o dopłatach do bydła perfidnie poniżył nauczycieli i zyskal darmowa reklame, aby pozyskać głosy rolnikow. Mistrzowie manipulacji.

Zosia
Gość
Zosia

Jestem nauczycielem z 30 letnim stażem pracy na tyle umawiałam się z systemem, że będę pracowała. w trakcie pracy odbiera mi się ekwiwalent w postaci wcześniejszej emerytury nakazując mi pracować jako nauczyciel wf do 60 roku życia. Jednocześnie Ministerstwo daje nam zapis wcześniejszej emerytury dla urodzonych w latach 1948-1968 przy obwarowaniach że do 2008 r miało się 30 lat pracy i 20 przy tablicy. Brawo czyli ja urodzona 1966 r musiałabym zacząć pracować w szkole w wieku12 lat. Może Pani Zalewska pokarze jak robi przewrót w jej wieku proszę. To jest żałosne. Prawo nie działa wstecz nigdzie indziej tylko w… Czytaj więcej »

Przemek
Gość
Przemek

pokażę się pisze przez ż

Tadeuszek
Gość
Tadeuszek

O ktorego Dude jeden opwiada glupoty a ten drugi to typ z pod ciemnei gwiazdy

Jerzy Bednarczyk
Gość
Jerzy Bednarczyk

Dobry podręcznik to dobry konspekt. I tego należy się trzymać.

Alina
Gość
Alina

obszczałem?

Wojtek
Gość
Wojtek

Jak mają tak strasznie i ciężko to niech zmienią pracę.

Łukasz
Gość
Łukasz

„Wojtek” Kolejny „znafca”. Każdy powinien wykonywać to do czego ma pasję i w kierunku w jakim się wykształcił. Dla wyjaśnienia, nie jestem nauczycielem, ale oczekiwać od kogoś przebranżowienia się i pakować całe strajkujące grono do jednego worka to czysta ignorancja. Co do zmiany pracy to efekty już są – ciekawe dlaczego w Warszawie brakuje ponad 100 Anglistów? Językowcy akurat łatwo odnajdą się w sektorze prywatnym. Za pieniądze z pensji nauczyciela samodzielnie w Warszawie nie wyżyjesz. Inna sprawa, że im niższe płace tym mniejszy popyt na stanowiska nauczycielskie, a co za tym idzie ( nie obrażając nikogo) łapią się za tą… Czytaj więcej »

Urszula
Gość
Urszula

I tu Pan przedstawił sedno sprawy.Bardzo mnie śsmieszy i szlak mnie trafia jak Pan Karczewski mówi że pracował i pracuje dla ideii za 236 tys.

Ewa
Gość
Ewa

O i tutaj znalazł się troll !! Zapomniałeś dodać do biedronki !! Kurdupel nie zapłaci za ten wpis 2 zł jest niepełny !!!

Musashi
Gość
Musashi

No to ma pan, panie Wojtek – właśnie przestali pracować i zajmować się dziećmi. Żadna różnica, czy strajkują, czy siedzą na kasie w Biedrze. Skoro powinni odejść i poszukać sobie lepszej pracy to dlaczego wszyscy nagle tacy obsrani, że zajęć nie ma?

bird4
Gość
bird4

Napastliwość postów jest odwrotnie proporcjonalna do inteligencji i wykształcenia i wprost proporcjonalnie do głupoty. I szkoda, że autorzy tych postów tego nie zrozumieją

Robert
Gość
Robert

Nie mogę czytać tych pseudo-fachowych wypociń , zarówno trolli jak i tych co nigdy nie nauczali a kończąc na sfrustrowanych nauczycielach. Ja wiele lat nauczałem i mogę w rzeczowej dyskusji obalić mit ciężkiej pracy nauczycieli jak również w drugą stronę mit ich lenistwa i oderwania od rynkowej rzeczywistości. Niestety prawda leży po środku.

Zobacz też

Prokuratorzy chcieli postawić zarzuty wiceministrowi. Staną przed sądem

Układ zamknięty. Prokuratorzy z Białegostoku, którzy badali sprawę fałszowania podpisów poparcia dla Ruchu Narodowego w wyborach samorządowych w 2014 roku staną przed sądem dyscyplinarnym. To...

Protest rolników w Warszawie. Zablokowali Nowy Świat, interweniowała policja [Wideo]

Awantura w centrum. AgroUnia protestowała przed Polskim Związkiem Łowieckim w Warszawie. Rolnicy zablokowali Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat. https://twitter.com/kolodziejczak_m/status/1204401829012004865 Rolnicy domagali się, aby Polski Związek Łowiecki wziął...

PiS przerażone po rozpruciu Ziobry przez NIK. Sasin kwiczy w rządowych mediach: Banaś się mści

Strach na Nowogrodzkiej. Najwyższa Izba Kontroli wykryła liczne nieprawidłowości w finansowaniu inwestycji i remontów realizowanych ze środków publicznych. Chodzi m.in. o program „Praca dla Więźniów”....

Prosisz go o Colę, a może to asystent premiera? Pracownik warszawskiego KFC trafił do gabinetu politycznego Glińskiego

Nowa jakość w rządzie. 25-letni pracownik KFC przy ul. Puławskiej w Warszawie dostał pracę w gabinecie politycznym wicepremiera Piotra Glińskiego. Praca w KFC to jedyne...

Miliony w błoto? PFN zleciła stworzenie kanału na YouTube, ale nikt go prawie nie ogląda.

W ramach zlecenia dla amerykańskiej agencji PR, PFN przekazuje miliony dolarów na pokazywanie polskiej perspektywy poza granicami Polski. Jednym z elementów tych działań było...