Młodzież w szoku po propozycjach PiS, dotyczących zmian w prawie. „Jeśli podwyższymy wiek inicjacji to chłopak z trzeciej klasy liceum może trafić do aresztu za pocałowanie dziewczyny z klasy drugiej. Ktoś kto wymyśla takie zmiany, mentalnie pozostał w średniowieczu i nigdy nie był zakochanym nastolatkiem. Skupmy się na problemie.” – napisała Paulina Hennig-Kloska. Na forach i grupach skupiających nastolatków wrze. Czy państwo polskie zmienia się w opresyjno-zamordystyczne?

Zmiany, które szykuje PiS, zamiast uderzyć w sprawców przestępstw uderzą w młodych i zakochanych. Słusznie więc zauważa Hennig-Kloska, że takie zmiany mógł wymyślić tylko ktoś zimny, nieczuły, kto nigdy nie był zakochany. Ktoś, kto nie poznał potęgi miłości.

PiS jawi się dzisiaj jako organizacja, której pomysły dotykają kolejne grupy społeczne. Tylko teraz zaczyna być naprawdę niebezpiecznie – młodość to czas emocji, pierwszych miłości. Tymczasem takie restrykcyjne prawo sprawi, że będziemy na równi z innymi opresyjnymi reżimami, w których okazywanie uczuć jest zabronione.

 

 

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
GawełJolandaMaciek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek
Gość
Maciek

Polacy oddali władzę osobom, które nigdy tej władzy nie powinni mieć.
Ne puero gladium

Jolanda
Gość
Jolanda

Mam dosyć niekompetencji PIS

Gaweł
Gość
Gaweł

Niekompetencji?- to się nazywa zidiocenie!