Jeśli prawdziwe są oskarżenia byłego agenta CBA, dotyczące uprawiania przez marszałka Sejmu seksu z nieletnią, to na podstawie kodeksu karnego groziłoby mu nawet 5 lat więzienia. Tymczasem okazuje się, że wczoraj w Sejmie mogło dojść do próby usunięcia paragrafu, który o tym mówi – ujawniają dziennikarze.

Twórcy nowelizacji chcieli usunąć jeden paragraf z artykułu 199 kodeksu karnego, co oznaczałoby, że osoby uprawiające seks z małoletnimi za pieniądze nie zostałyby ukarane. Wygląda więc na to, że mamy do czynienia z potężną aferą na szczytach władzy. Kto i dlaczego wprowadził do projektu ustawy niewinnie brzmiące zdanie „w art. 199 uchyla się §2”. Gdyby ta zmiana weszła w życie, marszałek Sejmu nie ponosiłby odpowiedzialności.

Zmiana ostatecznie nie weszła w życie i zniknęła z projektu. Wydaje się więc, że konieczne jest by wyjaśnić kto i w jakich okolicznościach wprowadził do projektu zapis o artykule 199 oraz kto później go usunął.

Jednocześnie coraz więcej poszlak wskazuje na to, że afera marszałkowa dopiero pokaże swe prawdziwe oblicze…

źródło: Oko.press

 

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Polaladamkk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polal
Gość
Polal

Nie mogę w to uwierzyć co tu się wyrabia.
A co z tymi kobietami i dziewczynkami które zostały zmuszane do prostytucji.Co z Ukraincami którzy nagrali tylu ludzi nagrywają nadal w Rzeszowskim Rasputnie i Tarnowskim Flamingo ile osob musi byc szantarzowanych to jest niewiarygodne.

adamkk
Gość
adamkk

ten kraj to fikcja