20 listopada 2019
Strona główna Polityka krajowa PiS Rok więzienia za memy. PiS po cichu zaostrzyło artykuł 212 ograniczający wolność...

Rok więzienia za memy. PiS po cichu zaostrzyło artykuł 212 ograniczający wolność słowa

-

Państwo policyjne.

Sejm przyjął projekt ministerstwa sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry nowelizujący Kodeks karny. Mimo wieloletnich deklaracji i obietnic Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry PiS zamiast zlikwidować art. 212 KK, przewidujący nawet więzienie za pomówienie, właśnie go zaostrzyło.

– Gdy zmiana wejdzie w życie, do akcji będzie mogła z urzędu wejść policja i prokuratura – nawet bez woli osoby, której dobra naruszono – ujawnił red. Jan Kunert w TVN 24.

„Minister Ziobro konsekwentnie zaostrza KK przeciw wszystkim działaniom mogącym uderzyć we władzę. Po nowelizacji art. 212 KK, przestępstwa o pomówienie będą ścigane z oskarżenia publicznego, nawet jeśli dana osoba nie czuje się pomówiona. PiS znów sprowadził prawo do absurdu.” – ocenił Władysław T. Bartoszewski.

Zdaniem mec. Jacka Dubois, przepis może być bardzo niebezpieczny. – Głęboko wchodzi w sferę naruszenia dóbr osobistych osoby, ale niejako poza nią, poza jej wolą, ponieważ z mocy tego przepisu policja i prokuratura będą mogły działać, niezależnie od tego, czy ta osoba, której teoretycznie dobra naruszono, złoży do sądu odpowiedni pozew – ocenia mec. Dubois.

Zapytany, czy w ramach tego przepisu będzie można z urzędu ścigać autorów np. memów mec. Dubois stwierdził: – W mojej ocenie, zrobienie fotomontażu kwalifikuje się jako tworzenie fałszywych dowodów, o których jest mowa w niniejszym przepisie. Może to dawać niesamowite pole do ingerencji państwa w media społecznościowe.

Źródło: TVN 24

24 KOMENTARZE

24
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
8 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
23 Comment authors
Krystynaj.w.PiotrCovenZwiezy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leon
Gość
Leon

Kaczyński boi się już wszystkich i wszystkiego….najchętniej by wszystkich powsadzal,pozamykał, łacznie z całuśnymi licealistami…..a sam zamieszkal na plebanii u Głodzia w otoczeniu dworu ….

Coven
Gość
Coven

Kaczyński to ateista. On używa KK, a właściwie sekte radia Maryji do osiągnięcia własnych celów

Piotr
Gość
Piotr

Właśnie go obraziłeś. 2 lata nie Twoje. I ja też . Napisałem go z małej litery – 3 lata. Wnieśmy o samoukaranie z samobiczowaniem.

Aron
Gość
Aron

Powsadzają swoich trolli?

Lubomir Petrów Pahuta
Gość
Lubomir Petrów Pahuta

Po co pytasz jeśli wiesz dobrze że tego nie zrobią. Przecież to policja będzie z urzędu ścigać a z powodu ograniczonych środków i sił musi zabrać się za „najgroźniejsze przypadki”. 😉

j.w.
Gość
j.w.

Pomówiłeś ich o trolling, a trolli o bycie ich 😀

qwe
Gość
qwe

Ale ACTA2, kaczynski wielki wojownik o wolnosc i sfobode internetuw!!1

jeremiasz
Gość
jeremiasz

Przedstawiciele zakamuflowanego totalitaryzmu.

reset
Gość
reset

No to mają [email protected], strzał za strzałem w kolano w tej kaczolandii.

Marcin
Gość
Marcin

Co za gnoje zdradzieckie mordy

tadek
Gość
tadek

Ziobro znów owija sprawy w bawełnę. Napisał by uczciwie, że będzie rok więzienia za memy o Prezesie i wszyscy by wiedzieli o co chodzi.

Berta
Gość
Berta

To Kaczyński pod sąd pierwszy obraził cały naród jak sprawiedliwie ma być zaczynamy od niego

hajasz
Gość
hajasz

Pier..ne gestapo

Krystyna
Gość
Krystyna

Dokładnie

Eki
Gość
Eki

Nie mamy już swobody zgromadzeń, tajemnicy korespondencji a teraz swobody wyrażania opinii i dostępu do informacji. Żyjemy w państwie opresyjnym, gdzie KAŻDY i o każdej porze może być oskarżony o wszystko. Nie mamy już Trybunału Konstytucyjnego, niezależnego Sądu Najwyższego i KRS-u. Mamy sędziów i Rzecznika Praw Obywatelski. Dlatego apeluję – 26 V wybierzmy mądrze! Bo drugiej szansy możemy nie mieć przez lata.

Marek
Gość
Marek

Albo wcale. Widząc co wyprawiają do tej pory, możemy spodziewać się najgorszego.

Krystyna
Gość
Krystyna

Wykańczalnia ludzi. Zamordyzm. Gorzej już być nie może.

Kris
Gość
Kris

PiS konsekwencje wypelnia polecenia Moskwy

lery
Gość
lery

To pójdą wszyscy pisdzielce siedzieć, bo to same memy😂😂😂

Zwiezy
Gość
Zwiezy

Dyktatura pełnym ryjem

dziwneaasd
Gość
dziwneaasd

a co innego potrafi pan zero poza zaostrzaniem kar?

jacek i placek
Gość
jacek i placek

Z tym „tworzeniem fałszywych dowodów” to przypajacował koleś prawnik. Memy są tak robione, żeby w żaden sposób nie mogły być rozumiane jako próba fałszowania rzeczywistości. Mają przyyebać i ośmieszyć, a debilem byłby ten, co taki mem użyłby do oparcia oskarżenia.

Bambucza
Gość
Bambucza

A kogo mamy u wladzy?

Tegi
Gość
Tegi

Cóż, trzeba będzie wziąć się za robienie memów 😀

Zobacz też

„Jesteście grupą rekonstrukcji historycznej sanacji”. Gliński: To komplement. Braun: Dla pana to komplement

Konfederacja kontra PiS, - Jesteście bowiem, zaprawdę, szanowni, grupą rekonstrukcji historycznej sanacji – powiedział z mównicy do ław rządowych poseł Konfederacji Grzegorz Braun. - To...

Ziemkiewicz: Mogę mieć zdjęcie z Trynkiewiczem

Rolnik broni Szydło. Publicysta TVP stwierdził, że może mieć zdjęcie z pedofilem mordercą Mariuszem Trynkiewiczem. https://youtu.be/fQ6MBiZJgx8?t=2091 W ten sposób zatrudniony w kontrolowanej przez PiS TVP publicysta próbował...

„Zerownicy” chcą odwołać Biejat i apelują do Kaczyńskiego. Czy PiS zaryzykuje strategicznym sojuszem z Lewicą dla Ziobry i jego ludzi?

Socjalizm albo psikus. Posłowie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro napisali apel do PiS ws. odwołania z funkcji przewodniczącej sejmowej komisji Polityki Społecznej i Rodziny Magdaleny Biejat. Posłanka...

Zandberg nową miłością Kaczyńskiego? Lewica zastąpi PiS Gowina i Ziobro

Podstęp i Socjalizm. Bunt Jarosława Gowina i jego ludzi zablokował projekt zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS. Jednak prezes PiS ma już nowego, nieformalnego i ideowo...

Andrzej Rozenek zaorał ministra Ociepę. „Jeżeli budżet jest zrównoważony, to dlaczego rząd tak panicznie poszukuje pieniędzy w naszych kieszeniach?”

W starciu z twardą rzeczywistością propagandziści władzy nie mają szans. Marcin Ociepa, wiceminister w rządzie PiS, miał bardzo wyjątkowo nietęgą minę, gdy Andrzej Rozenek,...