„Uważacie, że polska krew ma jakąś cenę?” – pytała posłów sejmowej Komisji Infrastruktury prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, odnosząc się do sprawy zawłaszczenia terenów Westerplatte przez rząd.

Chodzi o bulwersującą sprawę zabrania przez PiS terenów Westerplatte od miasta, znacjonalizowania ich i zbudowania kolejnego muzeum. Miasto miałoby dostać z tego tytułu… odszkodowanie. Tymczasem miejsce uświęcone krwią Polaków, poległych w walce w czasie kampanii wrześniowej, nie powinno być w ogóle przedmiotem jakichkolwiek targów czy zawłaszczania. Skandaliczna polityka PiS, polegająca na siłowym zabieraniu terenów nie sprawdziła się w Warszawie, gdzie dwa pomniki postawione na odebranym miastu placu przed pomnikiem nieznanego żołnierza budzą głównie drwiny i śmiech mieszkańców oraz turystów.

Wykorzystywanie historii w taki sposób do walki politycznej należy jednoznacznie ocenić negatywnie. Nie można pozwolić, by ktokolwiek handlował krwią Polaków.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Żołnierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Żołnierz
Gość
Żołnierz

Pożal się boże polytyków PiS łączy wiele. Brak kultury, chamstwo, pazerność, złodziejstwo, przekupstwo, kłamstwo, intrygi, mistrzostwo w odwracaniu kota ogonem, zwierzęca nienawiść do inaczej myślących, kolaboracja z KK i USA itd.itp.