Wszystko wokół drożeje. Mąka, chleb, napoje, prąd, usługi – wydaje się, że ceny ogarnęło prawdziwe szaleństwo. To jednak nic dziwnego, socjalistyczne rozdawnictwo musi się tak skończyć. A to przecież nie koniec!

Szalejące ceny pójdą jeszcze do góry. Choćby dlatego, że rząd zmusił przedsiębiorców do płacenia wyższych składek ZUS. To prawdopodobnie nie przełoży się na wysokość emerytur, ale za to zdecydowanie powiększy koszty działalności gospodarczej. Od września wchodzą kolejne podatki, choćby od sprzedaży. Prawdziwe szaleństwo podwyżek przyjdzie jednak w przyszłym roku, gdy podwyższone zostaną ceny energii. To efekt braku działań w sferze energetyki odnawialnej.

Zresztą energia będzie w tej chwili jednym z głównych problemów dla Polski – już dzisiaj importujemy ogromne ilości zza granicy a nasze elektrownie opalane są… rosyjskim węglem. To uzależnienie.

Ostrzegam państwa, pilnujcie swoich portfeli. Dzisiaj naprawdę poważna załoga zaczyna się zabierać za wasze portfele i za wasze złotówki” – mówił o PiS Donald Tusk w 2006 roku. Niestety to były prorocze słowa.

 

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JerzyAndrzejJan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Gość
Andrzej

Jeszcze jedna kadencja obecnie rzadzacych a Grecja bedzie przy nas burzujami. Nie bedzie dotyczyc to czarno-sukienkowych,bo obecnie rzadzacy beda ich sponsorowac w zamiam za propagande z ambony.A Ty glupi ludku -pracuj, plac podatki ,a moze jeszcze wejdzie dziesiecina i morda w kubel.

Jan
Gość
Jan

banda kulawego !

Jerzy
Gość
Jerzy

Ale powstały za to nowe stanowiska w ministerstwie…