Zarząd Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” zwraca się z wnioskiem o odwołanie sędziego Macieja Mitery z funkcji prezesa Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia w Warszawie.

„Mając na względzie przedstawione działanie sędziego Macieja Mitery wnosimy o jego odwołanie z funkcji Prezesa Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia w Warszawie. Zgodnie z art. 27 § 1 pkt ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku Prawo o ustroju sądów powszechnych prezes sądu może być odwołany, gdy dalszego pełnienia funkcji nie da się pogodzić z innych powodów z dobrem wymiaru sprawiedliwości.

Jest sprawą oczywistą, że wobec rażącego nadużycia swoich uprawnień i złamaniu prawa przy przenoszeniu do innego wydziału sędziego Łukasza Bilińskiego (wbrew jego woli), dalsze zajmowanie stanowiska prezesa Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia w Warszawie przez Macieja Miterę stoi w sprzeczności z dobrem wymiaru sprawiedliwości.” – napisało stowarzyszenie.

źródło: Twitter/Iustitia

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Krystyna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krystyna
Gość
Krystyna

Pluj swini w oczy to mówi ze c deszcz pada tak funkcjonuje Pan Sędzia M .wiadomo o kim pisze KRSb.szkoda się denerwować ale takich sędziów nie powinno się dopuszczać wogole on jak jaka władza tak robi żeby tylko dojna krowa była i kasa się zgadzała wazelina aż szkód