Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, spotkał się z ministrem edukacji. Niestety wnioski po tym spotkaniu nie są optymistyczne. „Rząd zafundował nam nieprzemyślaną reformę i odpowiedzialność jest po stronie rządu. Widzimy jaki mamy chaos w szkołach, widzimy, że kumulacja roczników nie została przewidziana. Widzimy przerzucanie cały czas kosztów na barki samorządów. Jeżeli chodzi o kwestie związane z wydatkami one rosną. One dochodzą do 4,5 miliarda jeśli chodzi o Warszawa. Subwencja też rośnie, ale nie w tym tempie jak wzrost wydatków.” – mówił dzisiaj na konferencji Rafał Trzaskowski.

„Jeśli chodzi o wzrost subwencji z roku 2018/2019 to wzrosła o 170 milionów, ale wydatki wzrosły o 530 milionów. Jeżeli chodzi o zmiany tylko dostosowania infrastrukturalnego przy likwidacji gimnazjów, czyli dostosować do nowego systemu. Zalewska mówiła że nie będzie żadnych kosztów. Warszawa zapłaciła 60 milionów a dostaliśmy… 3 miliony.” – mówił Trzaskowski.

„Rząd obiecuje podwyżki nauczycielom, ale powinien to sfinansować rząd. Jeśli chodzi o podwyżki w tym roku, to uzyskaliśmy tylko 30% pieniędzy na te podwyżki. Jeżeli rząd chce się wywiązać ze swoich obietnic, to powinniśmy dostać jako Warszawa 130 milionów złotych. Nie pozwolimy na to, żeby większość tych kosztów była przerzucana na barki samorządów, na barki rodziców, naszych mieszkańców.” – dodał prezydent Warszawy.

Za ten cały chaos, za te wszystkie złe zmiany, za podwójny rocznik w szkołach, za problemy w oświacie, za pracę na 2-3 zmiany, odpowiada w 100% rząd.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o