Koalicja lewicy?

Lider partii Razem Adrian Zandberg był pytany o możliwość stworzenia wspólnej listy lewicy. Według Zandberga po wyborach do Parlamentu Europejskiego „na lewo od PiS-u wszyscy są poobijani”.

– I to jest dobra informacja bo dzięki temu, że Robert Biedroń jest poobijany, jest świadomy, że nie zostanie królem dżungli w ciągu najbliższych 24 godzin. Dzięki temu, że Razem też dostało po plecach, dzięki temu, że SLD jest świadome, że dla nich jakimś takim szklanym sufitem jest 5 procent, którego sami nie przekroczą, ta sytuacja jest o tyle dobra, że daje szansę na to, że nikomu nie uderzy sodówka do głowy – stwierdził Zandberg.

– Myślę, że dla Roberta Biedronia te wybory to był kubeł zimnej wody, który spadły mu na głowę. Dla nas także. (…) Mądrość w podejmowaniu decyzji polega na tym, żeby ocenić warunki, które są tu, teraz i dzisiaj. Moja odpowiedzialność to jest odpowiedzialność za to, żeby lewicowi wyborcy mogli zagłosować na lewicowy program – dodał polityk Razem, zaznaczając, że liderów SLD i Wiosny łączy z jego formacją więcej, niż z sympatykami Koalicji Obywatelskiej.

Źródło: RMF

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
opolankaRadwanowiec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
opolanka
Gość
opolanka

Jestem zaaa ze wszystkimi moimi i tych co znam,a jest nas bardzo duzo:)

Radwanowiec
Gość
Radwanowiec

Dla mnie po wyborach do PE,stało się jasne,że „WIOSNA” dostała nauczkę stając do gry w pojedynkę. To nie te czasy,dla lwicy.
Tylko z RAZEM z SLD i innymi ugrupowaniami,można w miarę osiągnąć sukces.SLD,nijak nie pasuje,do PO PSL.A Nowacka,tylko błaznuje w PO.Jak dobrze się zgramy,to dużo wygramy.