Antydemokratyczne i antyunijne zapędy układu władzy mają swój mroczny wymiar. Unia Europejska nie zamierza przekazywać Polsce więcej pieniędzy z unijnego budżetu. Wszystko z powodu łamania praworządności i działań, które można odbierać wprost jako dążenie do Polexitu, czyli wyjścia naszego kraju z Unii Europejskiej.

Tymczasem PiS zawczasu przygotowuje strategię komunikowania społeczeństwu, kto jest winny tego, że będzie mniej środków unijnych. Uwaga drodzy państwo, to… opozycja. Opozycja, która nie rządzi od czterech lat i ostrzega od momentu wyborów w 2015 roku, że Unia Europejska nie zostawi sprawy niszczenia instytucji demokratycznych w Polsce.

Prawda jest jednak zupełnie inna. Personalnie za to wszystko odpowiada nie kto inny, jak Jarosław Kaczyński i jego kompletny brak zrozumienia jak działania unijna polityka i brak rozumienia zasad gospodarki. To jego pomysły, realizowane przez Szydło, Morawieckiego i kolejnych pisowskich działaczy, doprowadziły do największego chyba w historii naszego kraju kryzysu w stosunkach między Polską a Europą. Kaczyński zdaje się budować na naszej zachodniej granicy nowy żelazny mur, którego składnikami są eurofobia.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o