W jednym z felietonów, zamieszczonych w znanym z propisowskiej linii serwisie wPolityce.pl, ujawniono strategię PiS. „Trzeba jeszcze więcej arogancji, cynizmu, politycznych oszustw i prostackiej myśli” – napisał Tomasz Domalewski. Wygląda na to, że tymi słowami idealnie opisał działania PiS.

Felieton Domalewskiego odnosi się co prawda do Beaty Szydło i jej porażek w Uni Europejskiej, ale to jedno zdanie wybija się z całości.

W działaniach PiS można dostrzec wszystko to, o czym czytamy. Jest arogancja władzy, jest cynizm polityczny, są polityczne oszustwa w tym niedotrzymywanie słowa – wystarczy przypomnieć choćby prom w Szczecinie czy milion elektrycznych czy przekupywanie posłów opozycji stanowiskami, jest prostactwo myśli i prymitywizm.

„A ponieważ po Europie porusza się już odczuwalnie wiatr naruszający dotychczasowy układ, trzeba jeszcze więcej arogancji, cynizmu, politycznych oszustw i prostackiej myśli.” – napisał Domalewski. Można to odczytać także tak, że PiS, przerażony możliwą przegraną na jesieni, desperacko szuka wszelkich metod, by utrzymać się u władzy. Strategia Kaczyńskiego, który dążył do wrzucenia wszystkich sił politycznych w Polsce do jednego worka, nie sprawdziła się.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o