Jarosław Kaczyński musi mieć chyba duży sentyment do lat siedemdziesiątych, skoro Morawiecki podpisał właśnie umowę na modernizację czołgów T-72. Konstrukcja tego czołgu pochodzi z… 1971 roku. Tymczasem Polsce czołgi prawdopodobnie są potrzebne w coraz mniejszych ilościach, za to bardzo przydatna byłaby broń przeciwpancerna i przeciwlotnicza.

„Po reaktywacji złomu zbrojeniowego tj. czołgów T-72, obowiązkowo należy przywrócić do życia i transportu złomo-Sany. Wystarczy też założyć nawigację,by dorównać nowoczesności” – komentuje jeden z internautów.

„Jeden z polskich generałów powiedział ,,modernizacja T-72 to jak pudrowanie gówna ” 2 miliardy w gówno.” – dodaje kolejna osoba.

„Nowy program PiS ….. „Zrób To Sam +” – złośliwie dodaje internauta i zamieszcza poniższy obrazek:

Modernizowanie czołgów nie jest niczym dziwnym w świecie wojskowym. Jednak problem z czołgami T-72 polega nie tylko na ich wieku i braku dostosowania do współczesnego pola walki. Teatr wojny się zupełnie zmienia i dzisiaj króluje broń rakietowa, laserowa i elektroniczna. Dlatego można mówić o tym, że jest to pudrowanie …. a czego to przeczytaliście już wyżej.

Niekiedy można mieć wrażenie, że te niekorzystne dla polskiej obronności decyzje podejmowane są celowo, by osłabić nasz kraj. Kto i dlaczego stoi za tą modernizacją?

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o