Kolejny proces TVP.

Andrzej Gąsiorowski pozywa korespondenta TVP Cezarego Gmyza dowiedział się portal Wieści24. Powodem jest materiał TVP info oraz wpisy Gmyza na portalu społecznościowym Twitter. W rozmowie z nami Gąsiorowski wyjaśnia:

– W artykule „Gąsiorowski, oskarżony w aferze Art-B, współorganizatorem „radosnego” marszu w Gdańsku” umieszczonym na portalu TVP info w dniu  01.08.2019, o godz.13:50, autorzy o pseudonimie JMK, KF zamieścili szereg kłamstw i nieprawdziwych informacji dotyczących mojej osoby:

1. Nie jestem w żadnym zakresie współorganizatorem „radosnego” marszu w Gdańsku.

2. Nie jestem w żadnym zakresie organizatorem Marszy Życia podczas obchodów na Westerplatte.

3. Nie przywożę na tą imprezę Izraelczyków.

4. Kłamstwem jest informacja o tym, iż rzekome przestępstwo o które zostałem oskarżony – czyli oszustwa wobec polskich banków na ponad 4 biliony ówczesnych złotych (po denominacji 425 mln zł) uległo PRZEDAWNIENIU, co umożliwiło mi bezkarny powrót do Polski. Prawda jest taka, iż na wniosek prokuratury  w kontekście tego zarzutu UMORZONO śledztwo z powodu brak cech przestępstwa postanowieniem sądu w Warszawie z dnia 7 lutego 2014, czyli na 3 lata od daty przedawnienia.

Autorzy artykułu TVP info, dziennikarz Cezary Gmyz, oraz inni zostaną pozwani w zakresie kodeksu cywilnego jak i karnego w związku z publikacjami zawierającymi kłamstwa w kontekście mojej osoby, bądź mojej działalności – mówi w rozmowie z Wieści24 Andrzej Gąsiorowski.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o