Premier rządu jest regularnie upokarzany przez Kaczyńskiego. To ma mu pokazać jego miejsce w szeregu. W PiS rządzi kilkuosobowa grupa wokół prezesa a premier? Podobnie jak prezydent – ma wykonywać polecenia. Kryzys z Kuchcińskim spowodował nerwową reakcję wierchuszki PiS. Przez marszałka mogą przegrać wybory a ich nieodległy termin, który do niedawna wydawał się zbawieniem od problemów, teraz jest bardzo dużym kłopotem. Czym przykryć Kuchcińskiego?

W desperacji PiS sięgnął po trolli, oskarżanie opozycji i chwalenie się rzekomymi sukcesami. Ale niestety nic nie zadziałało. Wezwano na naradę wszystkich zaufanych współpracowników a jak mówią źródła dziennikarzy – atmosfera była bardzo gorąca, w powietrzu latało mięso.

Podjęto decyzję o odwołaniu marszałka, chociaż będzie to przyznanie się do błędu. Ma być ogłoszona dzisiaj o 12.30. Kaczyński jest w potrzasku – nie ma wyjścia, bo PiS wyszedł na Kuchcińskim jak Zabłocki na mydle. Nie poprawi to też atmosfery w partii, do wczoraj obowiązywała wersja „iść w zaparte”. Marny taktyk w Nowogrodzkiej ma też coraz mniej czasu, bo partyjna wewnętrzna konkurencja ma dość jego wpadek i chętnie przejmie władzę.

Dwie godziny, które premier spędził w luksusowej rządowej limuzynie pod siedzibą PiS też nie polepszą sytuacji. Stronnictwo Morawieckiego ciągle rośnie w siłę.

I tylko szkoda, że na tych wszystkich politycznych gierkach tracą miliony Polek i Polaków. Władza zajmuje się sama sobą, mając gdzieś problemy zwykłych ludzi: podwyżki cen prądu, chaos w edukacji, brak leków, kolejki do lekarzy, fatalną sytuacją w wojsku… Nieudacznicy!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
richat Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
richat
Gość
richat

Jeśli przeżył – nie umarł z gorącą, to oznacza że 2 godziny samochód stał z odpalonym silnikiem (klimatyzacja). A za to należy się sowity mandat, proporcjonalny do pozycji społecznej premiera.