Jarosław Kaczyński musi pluć sobie w brodę, że nie udało mu się do końca rozbić klubu Kukiza. Ma bowiem wielki problem z własną koalicją, „zjednoczona prawica” to dzisiaj bomba z opóźnionym zapłonem, konflikty wstrząsają kolejnymi regionami a walka o miejsca na listach przybiera coraz bardziej kuriozalne formy.

Koalicja Polska, którą zaproponowało PSL, to projekt, który kierowany jest do wyborców, którzy mają dość konfliktu politycznego i agresywnej retoryki PiS. Takich osób w Polsce jest najwięcej. Umiarkowane centrum i chadecja, przywiązanie do wiary i tradycji oraz chęć zmian łączą ideowo ugrupowania i osoby, które zadeklarowały start z list Koalicji Polskiej.

Nic dziwnego, że Jarosław Kaczyński wygłasza gorączkowo kolejne, coraz bardziej absurdalne oświadczenia i zabiega o poparcie kościelnych hierarchów. Ale dzisiaj sytuacja PiS jest dużo gorsza, niż jeszcze 4 lata temu. Gwałtowny odpływ wiernych, masowa rezygnacja całych klas z lekcji religii, to bezpośredni wynik nachalnego angażowania kościoła w politykę.

Koalicja Polska, będąc w umiarkowanym centrum, nie ma zamiaru powielać błędów PiS. Wiara tak – polityka w kościele nie, mówi Władysław Kosiniak-Kamysz. To podoba się części hierarchów, dla których sprawy wiary i kościoła są ważniejsze od bieżacych korzyści politycznych. W PSL panuje swoboda światopoglądowa, ale jest też wielkie poszanowanie 120-letniej tradycji i historii ruchu ludowego.

Poszerzenie grona wyborców Koalicji Polskiej dobrze wróży wynikowi tego ugrupowania w jesiennych wyborach. Są to wyborcy odbierani PiSowi, którzy szukali dla siebie alternatywy, nie mogąc znieść wykrzywionych złymi emocjami twarzy Macierewicza i Kaczyńskiego. I wygląda na to, że znaleźli.

Koalicja Polska doskonale uzupełnia ofertę polityczną w Polsce. Skrajna lewica, umiarkowana lewica i centrum (PO), umiarkowane centrum i chadecja (Koalicja Polska) oraz skrajna prawica powodują (PiS), że Polacy będą mieli z czego wybierać.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
StandStanisław Waśko Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Stanisław Waśko
Gość
Stanisław Waśko

Wyborcy powinni głosować na tych co maja program dla całej Polski, a nie na Partie, które chcą rządzić dla realizacji swoich tylko partyjnych celów!

Stand
Gość
Stand

Lewica, nie jest skrajna. Lewica w Polsce jako jedyna dazy do demokratycznych standardow europejskich, rozdzialu kosciola od panstwa, rownouprawnienia plci, zwiazkow partnerskich, ochrony mniejszosci, dopuszczalnosci aborcji do 12tyg etc.