Loty marszałka Kuchcińskiego wywołały istną lawinę, która pociągnie sondaże PiS w dół. Polacy nie są w stanie wybaczyć kłamstwa wyborczego. Polegało ono na tym, że Kaczyński i jego ludzie zapowiadali pracę, skromność i umiar. Zamiast tego zobaczyli hipokryzję, rozpasanie i kompletny brak odpowiedzialności.

PiS nie wyjdzie obronną ręką z afery lotów Kuchcińskiego, bo ta afera dopiero się rozkręca. Nie wyjaśniono jeszcze wszystkich wątków z byłym już marszałkiem Sejmu a okazuje się, że podobny bizantyjski styl życia prowadzą kolejni pisowscy notable. Elżbieta Witek żądała dla siebie dwóch przedziałów w pociągu i jeździła kilkaset kilometrów taksówką, Stanisław Karczewski wynajmuje luksusową willę i zamawia drogie kolacje po kilkanaście tysięcy złotych za jedną. Morawiecki latał rządowym samolotem na… miesięcznice do Krakowa.

Marszałek Kuchciński mógł złamać prawo, złamał wszystkie możliwe zasady i obyczaje panujące w polityce. Złapany za rękę kłamał, kazał też kłamać swoim pracownikom. Zamiast „słuchać Polaków, służyć Polsce” widzimy, że ci ludzie okłamują Polaków, okradają Polskę – bo tylko tak można ocenić fakt, że korzystają regularnie z przywilejów władzy do celów prywatnych.

PiS, Solidarna Polska i Polska Razem tworzą dzisiaj rozpadający się układ, który tylko chyba przez pomyłkę nazywany jest jeszcze „zjednoczoną” prawicą. Ani to prawica, ani zjednoczona. To zlepek przypadkowych ludzi, których połączyła żądza władzy, prowadzący Polskę w zdecydowanie złym kierunku.

Wyborcy nie wybaczą kłamstwa.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o