„Nie mamy do czynienia z jakimś samobójstwem, w jakiejś zwykłej przypadkowej sprawie. Mamy do czynienia z trzecim z kolei samobójstwem w sprawie wyjątkowej, która przykuwa uwagę wszystkich Polaków, w której rodzą się wątpliwości co do zaangażowania ludzi władzy i polityków, mafii, chęć ukrycia rzeczywistych zleceniodawców tej sprawy” – mówił Zbigniew Ziobro.

„Jeśli dochodzi do trzeciego samobójstwa w sprawie, w której jest tyle wątpliwości, tyle niejasnych układów politycznych jest zainteresowanych, by wszystko nie wyszło na jaw, by materiały śledztwa nie zostały ujawnione, rodzi się pytanie o odpowiedzialność.”

„Jak z honorem minister zechce spojrzeć w oczy rodzinie i wyjaśnić kolejny tego rodzaju dramat i zdarzenie, które oddala nas, a nie przybliża, od wyjaśnienia tej sprawy? To jest kwestia pewnego honorowego wyjścia, które minister być może sam będzie rozważał, bo zasady honoru powinny obowiązywać w pierwszej kolejności osoby pełniące najwyższe funkcje publiczne.”

„Możemy podejrzewać, że minister ma jednak odrobinkę poczucia odpowiedzialności za słowa, które publicznie składał, za obietnice, gwarancje, że bierze odpowiedzialność za to śledztwo i za to kolejne wydarzenie, o którym zapewniał, że już się nie powtórzy – podkreślił.”

Ale te słowa wypowiadał nie jako minister sprawiedliwości, ale jako poseł PiS dziesięć lat temu, w sprawie zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Czy dzisiaj te szokujące słowa powiedziałby sam do siebie. Czy przypomni sobie, jak składał tego typu deklaracje? To wątpliwe – sprawa Kosteckiego jest raczej ponad możliwości ministra.

źródło: RMF FM

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
CardeliusMazurJozef / nie spał wo 12/00/Rysiek69Misiowicz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rysiek69
Gość
Rysiek69

Samemu powiesic sie pod kocem na przescieradle jest tak samo mozliwe jak stojac prosto podniesc sie za wlosy do gory.To ostatnie potrafil tylko Hrabia Mùnschausen, ale on umial nawet latać na kuli armatniej!

Jozef / nie spał wo 12/00/
Gość
Jozef / nie spał wo 12/00/

Ziobro wogole nie wie co to Honor!!
Teraz u władzy czarna swołocz i zaraza jebiaca polskie dzieci w kruchcie wg zyczenia KK Omein

Misiowicz
Gość
Misiowicz

Od czego bym zaczął?
Od podstaw:
1. Lista osób, od tygodnia przed zgonem, które: pracowały w jakimkolwiek charakterze w ZK/areszcie tj. strażnicy, lekarze, kierowcy, sekretarki, itp itd… NAWET CHOĆBY TYLKO PRZEZ KILKA GODZIN
2. Lista osób, j/w, które miały zgodę na widzenie/spotkanie z osadzonymi tj. Policjanci, agenci cba, CBŚ itp… Adwokaci, prokuratorzy… I WSZYSCY INNI. Na tydzień przed zgonem.
3. Lista osadzonych, na tydzień przed – którzy na TYM SAMYM oddziale przebywały, co zmarli…

Jeśli jakieś nazwisko się powtórzy…?
No cóż.
Co ja będę dalej gadał.

Cardelius
Gość
Cardelius

Czy ktoś pamięta jak Ziobro mówił, że policjanci użyli właściwych środków przymusu przeciwko p. Stachowiakowi gdy go zatrzymali i jednocześnie pozbawiając go życia. O dziwo ci policjanci zostali skazani nieprawomocnym wyrokiem na bezwzględne pozbawienie wolności za zabójstwo p. Stachowiaka. Co na to p. Ziobro? Jedyną właściwą formą rozliczenia p. Ziobro jest postawienie go przed Trybunałem Stanu i skazanie go na bardzo długie pozbawienie wolności za niszczenie wymiaru sprawiedliwości za to, że jako prokurator generalny i minister sprawiedliwości jest odpowiedzialny za brak właściwego nadzoru nad funkcjonowaniem tych służb. Jeśli PiS przegra wybory to Białoruś kierunek ucieczki tychże odpowiedzialnych.

Mazur
Gość
Mazur

W sprawach państwowych loty powinny być jak najbardziej darmowe ale do domu to juź nie,chyba źe w nagłym wypadku.