Duda kopiuje prezydenta Komorowskiego. Razem z Trumpem pojadą do bazy wojskowej

0

Prezydenci Polski Bronisław Komorowski i USA Barack Obama odwiedzili kilka lat temu 1 Bazę Lotnictwa Transportowego Sił Powietrznych w Warszawie. Była to pierwsza historyczna wizyta prezydentów obu krajów w jednostce wojskowej w Polsce. Dzisiaj Komorowskiego naśladuje Andrzej Duda. Wraz z Trumpem pojedzie do bazy w Powidzu.

Przez część komentatorów wizyta Trumpa w Polsce to wsparcie dla wyborczych aspiracji PiS a sama obecność prezydenta USA będzie wykorzystywana propagandowo. Tego typu przekaz już zaczyna być widoczny.

Tymczasem Polska jest w coraz trudniejszej sytuacji – zapaść w wojsku i pogarszająca się koniunktura gospodarcza powinny skłaniać rząd do pilnych działań naprawczych. Zamiast tego jest kupowanie horrendalnie drogiej obecności wojskowej USA, za którą Polska zapłaci własnymi pieniędzmi, co jest absurdem na skalę światową. To USA zależy być na terenie naszego kraju i chociaż sojusz ten jest korzystny dla naszego kraju, to powinniśmy jednak umieć wynegocjować odpowiednie warunki współpracy.