20 listopada 2019
Strona główna Opinie Zabiła ich ustawa uchwalona za rządów PiS? Wstrząsający dokument o stosowaniu odpowiedzialności...

Zabiła ich ustawa uchwalona za rządów PiS? Wstrząsający dokument o stosowaniu odpowiedzialności zbiorowej i zabieraniu praw nabytych

-

„Listy śmierci” to film dokumentalny Andrzeja Dziedzica. Powstał za prywatne pieniądze Autora, w odruchu serca. Pokazuje jak potworna jest ta władza i ile złego może wyrządzić niewinnym obywatelom. To trzeba zobaczyć! – napisał Andrzej Rozenek.

Chodzi o sprawę tzw. ustawy represyjnej, uchwalonej przez PiS, która stosuje odpowiedzialność zbiorową wobec emerytowanych policjantów, funkcjonariuszy ABW, AW SW, Straży Granicznej, Straży Pożarnej i tym podobnych i odbiera im prawo do godziwej emerytury. W ten sposób tysiące ludzi pozbawiono środków do godnego życia – bez prawa do sądu, bez możliwości skutecznego odwołania. Chociaż ustawa przewiduje możliwość odwołania, wnioski nie są rozpatrywane lub rozpatrywane są bardzo opieszale.

Wiele osób po otrzymaniu listu z decyzją od IPN zmarło – na zawał, na udar lub popełniło samobójstwo. O tym wszystkim jest właśnie dokument Andrzeja Dziedzica.

„Są uzasadnione podejrzenia, że 16 grudnia 2016 roku, w wyniku prowokacji, poza salą parlamentarną, w sali kolumnowej uchwalono ustawę wprowadzającą do prawa „odpowiedzialność zbiorową”. Odbyło się to w ukryciu przed opinią publiczną, czyli bez udziału dziennikarzy oraz bez wolnego dostępu opozycji sejmowej. Efektem tak uchwalonej ustawy, jest karanie wielu tysięcy niewinnych ludzi, którym odebrano środki do życia. Liczba ofiar śmiertelnych ustawy ciągle rośnie. Powstaje pytanie, wszyscy ci, którzy uczestniczyli w procesie przepychania tej ustawy, zdają sobie sprawę z tego co uczynili ludziom i że w przyszłości może to być ocenione przez historyków, jako zbrodnia sejmowa?” – napisał autor filmu.

 

źródło: Twitter

 

 

5 KOMENTARZE

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ZenonEllaOksana 14mineaAnnaWilińska Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
AnnaWilińska
Gość
AnnaWilińska

…Ciąg dalszy…a że wielu niewinnych ludzi tego psychicznie nie wytrzyma i odejdzie na tamten świat… To co…? Zapiszą to sobie jako sukces w ,,walce” o lepszą Polskę!!! Jezu!

minea
Gość
minea

Tragiczne państwo…nie warto dla takiego robić zbyt wiele,nie zostanie to docenione.Wiem ,o czym piszę,mojego Ojca też potraktowano niesprawiedliwie,nic się nie zmieniło ,tylko czerwone zamieniono na czarne.

Oksana 14
Gość
Oksana 14

Łaska Pańska ma pstrym koniu jeździ. Łaska Ciemnego Ludu też . Niegodziwości ludzkie i przestępstwa konstytucyjne zostaną rozliczone.

Ella
Gość
Ella

Potworne i to wszystko w ramach dobrej zmiany, a najgorsza ta radość ciemnego luda bo komuś zabrali.Wstyd mi rodacy.

Zenon
Gość
Zenon

czy jest na tej liście-ojciec Błaszczaka-kpt.LWP,były I sekretarz FSO Żerań;Wujkowie Jaśnie Pana JK

Zobacz też

„Jesteście grupą rekonstrukcji historycznej sanacji”. Gliński: To komplement. Braun: Dla pana to komplement

Konfederacja kontra PiS, - Jesteście bowiem, zaprawdę, szanowni, grupą rekonstrukcji historycznej sanacji – powiedział z mównicy do ław rządowych poseł Konfederacji Grzegorz Braun. - To...

Ziemkiewicz: Mogę mieć zdjęcie z Trynkiewiczem

Rolnik broni Szydło. Publicysta TVP stwierdził, że może mieć zdjęcie z pedofilem mordercą Mariuszem Trynkiewiczem. https://youtu.be/fQ6MBiZJgx8?t=2091 W ten sposób zatrudniony w kontrolowanej przez PiS TVP publicysta próbował...

„Zerownicy” chcą odwołać Biejat i apelują do Kaczyńskiego. Czy PiS zaryzykuje strategicznym sojuszem z Lewicą dla Ziobry i jego ludzi?

Socjalizm albo psikus. Posłowie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro napisali apel do PiS ws. odwołania z funkcji przewodniczącej sejmowej komisji Polityki Społecznej i Rodziny Magdaleny Biejat. Posłanka...

Zandberg nową miłością Kaczyńskiego? Lewica zastąpi PiS Gowina i Ziobro

Podstęp i Socjalizm. Bunt Jarosława Gowina i jego ludzi zablokował projekt zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS. Jednak prezes PiS ma już nowego, nieformalnego i ideowo...

Andrzej Rozenek zaorał ministra Ociepę. „Jeżeli budżet jest zrównoważony, to dlaczego rząd tak panicznie poszukuje pieniędzy w naszych kieszeniach?”

W starciu z twardą rzeczywistością propagandziści władzy nie mają szans. Marcin Ociepa, wiceminister w rządzie PiS, miał bardzo wyjątkowo nietęgą minę, gdy Andrzej Rozenek,...