Strona główna Polityka krajowa PiS Wiceszef „Do Rzeczy” działał w propagandzie PZPR. IPN: Gabryel był szkolony na...

Wiceszef „Do Rzeczy” działał w propagandzie PZPR. IPN: Gabryel był szkolony na oficera politycznego [Zdjęcia]

Towarzysz redaktor.

Kierujący tygodnikiem „Do Rzeczy” Piotr Gabryel był zaangażowany w działania propagandowe PZPR. Z odtajnionej przez Instytut Pamięci Narodowej teczki Gabryela wynika, że zastępca redaktora naczelnego sympatyzującego z PiS tygodnika odbył szkolenia w Centrum Szkolenia Oficerów Politycznych im. Ludwika Waryńskiego.

Gabryel nie był też zwykłym członkiem PZPR. Zajmował się bowiem pracą propagandową na rzecz komunistów. Z dokumentów wynika, iż m.in. obsługiwał X zjazd Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i redagował gazetkę dla komunistów.

Gabryel był też laureatem konkursu „PZPR kierowniczą siłą narodu”. Z teczki personalnej wicenaczelnego „Do Rzeczy” dowiadujemy się też, że przełożeni zwracali uwagę, iż Gabryel sporo palił (20 papierosów dziennie) i „okazjonalnie” pił.

Źródło: IPN

Źródło: IPN

Źródło: IPN

Źródło: IPN

Źródło: IPN

6 KOMENTARZE

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
lechuhenryczekAutorObserwatorŻołnierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
klarneta
Gość
klarneta

Ludzie o takiej przeszlosci, wiedza, jak byc pomocnym przy zmianie ustroju.

Żołnierz
Gość
Żołnierz

Znałem wielu oficerów politycznych zdecydowanie mądrzejszych od dzisiejszych bullterierów w rodzaju Jacka Kurskiego. O pracownikach IPN od początku istnienia tej dywersyjnej instytucji politycznej mam jak najgorsze zdanie.

Obserwator
Gość
Obserwator

Jak to jest, że w pisie tylu byłych działaczy PZPR- chyba to jednak prawda, że muchy ciągną do …..

Autor
Gość
Autor

PiS to śmietanka PZPR ze Stanisławem Piotrowiczem, Andrzejem Kryże, Wojciechem Jasińskim, Stanisławem Kostrzewskim, Andrzejem Aumillerem, Aleksandrem Chłopkiem, Karolem Karskim, Zbgniewiem Graczykiem, Bogdanem Sochą, Romualdem Polińskim, Piotrem Cybulskim, Haliną Molką, Januszem Kaczmarkiem, Janem Sulmickim itd na czele.
W/w to prominentni działacze lub posłowie na Sejm z PISu z dawnego PZPR.
W tzw. strukturach jest ich pewnie znacznie więcej.

lechu
Gość
lechu

W Łodzi, gdzie mieściła się ta szkoła im. Waryńskiego studenci wszystkich wyższych uczelni artystycznych – muzycy, plastycy, filmowcy – byli przymusowo kierowani do Ośrodka Szkolenia Oficerów Politycznych . Ja też. Mój kolega Kieślowsi, Piwowski, Królikowski – też. Ja byłem kapralem podporucznikiem jak prawie wszyscy inni. No i co z tego?

henryczek
Gość
henryczek

Jak sie ma ta publikacja do RODO. Ponieważ IPN ujawnia dane wrażliwe ( opina, charakterystyka itp), to powinien być ZLIKWIDOWANY. Chciałbym sie dowiedzieć ilu tzw opozycjonistów dostaje pieniadze z tego tytułu , a jest dziedzicem upainców.
Są publikacje które o tym mówią , a bym się nie dziwił , bo bardzo chętnie przyłączalii sie do wszelkich form siania nienawiści.

Zobacz też

Ziobro w szoku. Sąd Apelacyjny w Katowicach zadał kluczowe pytanie o praworządność w Polsce

"Sąd Apelacyjny abolutnie wprost pyta, czy udział obecnej KRS w powołaniu sędziego jest SAMOISTNĄ I WYSTARCZAJĄCĄ przesłanką do uznania, że proces z jego udziałem...

Macierewicz pisze o poległych nad Smoleńskiem. A wraku nie odzyskał!

Wraku prezydenckiego Tupolewa nie ma w Polsce, mimo, że PiS jest u władzy od 2015 roku. Jak widać niedotrzymywanie obietnic staje się normalnością w...

Marian Banaś idzie po Beatę Kempę? Będzie się działo

Beata Kempa to bliska współpracowniczka Zbigniewa Ziobro. Od 2011 współtworzyła z nim i Jakim Solidarną Polskę. Była wiceprezesem tej partii, dzisiaj jest europosłanką z...

Ludowcy: Dajmy w końcu seniorom wyższe emerytury! Projekt „Emerytura bez podatku” już w Sejmie

Seniorzy już swoje podatki odprowadzili. Dlaczego mają jeszcze płacić od swojej emerytury kolejne? Ludowcy chcą, by emerytury nie były objęte podatkiem dochodowym. Ma to...

Oto zaufani ludzie Macierewicza. ” Dramat i żenada. ..proponuję do uczciwej pracy iść”

"Panowie to jest jakaś masakra..co wy sobą reprezentujecie. Dramat i żenada. ..proponuję do uczciwej pracy iść" - napisał jeden z internautów w reakcji na opublikowanie...