Profesor Andrzej Strzembosz stanowczo apeluje o odwołanie Zbigniewa Ziobro

0

Były pierwszy prezes Sądu Najwyższego, profesor Adam Strzembosz, w sposób stanowczy i zdecydowany zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o zdymisjonowanie ministra Zbigniewa Ziobry.

„W sposób stanowczy i zdecydowany zwracam się do pana o odwołanie pana ministra Zbigniewa Ziobry ze stanowiska ministra sprawiedliwości i to nie tylko dlatego, że pod jego bokiem działała grupa właściwie przestępcza, bo ujawniająca tajne materiały personalne i dokonująca hejtu o znamionach zniesławienia, na której czele stał wiceminister sprawiedliwości, którego pan powołał.” – powiedział profesor Strzembosz.

„Pan minister Ziobro odpowiada za nominacje na wysokie stanowiska sędziowskie często ludzi sfrustrowanych, gotowych na wszelkie kompromisy moralne dla uzyskania wysokich stanowisk” – dodał profesor. ”

Proszę pana premiera o możliwe niezwłoczne odwołanie pana ministra Zbigniewa Ziobry ze stanowiska ministra sprawiedliwości. Przecież jest pan historykiem, a historia tego panu nie zapomni” – zaapelował Strzembosz.

źródło: Twitter / TVN