Opozycja domaga się dymisji szefa NIK. „Patologia i mafijne układy”

0

Burza po reportażu.

– To, co wczoraj widzieliśmy, to jest mrożąca krew w żyłach opowieść o patologii i mafijnych układach państwa PiS – powiedział Grzegorz Schetyna. Lider KO i reszta opozycji nie ukrywała oburzenia tym co ujawnił reportaż „Superwizjera”. Jak udowodnili dziennikarze w kamienicy nowego szefa NIK (wcześniej ministra finansów) Mariana Banasia działa dom schadzek.

Wynajmujący kamienicę szefa NIK pod hotel na godziny to ludzie związani z przestępcą K., który prowadzi w Krakowie agencje towarzyskie.

– Zrobimy wszystko, żeby 13 października Polacy wiedzieli, że to jest ich wybór, żeby z taką patologią, z takimi powiązaniami, z takim typem państwa PiS absolutnie skończyć. (…) Zrobimy wszystko, żeby Polacy wiedzieli, że ten wybór należy do nich, że to oni na karcie wyborczej będą decydować, czy akceptują, że ten, który ma być odpowiedzialnym za bezpieczeństwo instytucji państwa, za transparentność, przejrzystość, za przyzwoitość i uczciwość, robi interesy z tymi, którzy mają powiązania, jak widzieliśmy wczoraj, z układami mafijnymi – dodał Schetyna.

Banaś zaprzeczył jakimkolwiek powiązaniom z hotelem. Twierdzi również, że nie jest już właścicielem nieruchomości.

Źródło: Gazeta.pl