Strona główna Polityka krajowa Konfederacja Służby przeprowadziły prowokację wobec Konfederacji? Partia zapowiada pozwy, dziennikarze prostują swoje newsy

Służby przeprowadziły prowokację wobec Konfederacji? Partia zapowiada pozwy, dziennikarze prostują swoje newsy

Służby wchodzą do gry?

Witold Jurasz przeprowadził wywiad z jednym z liderów Konfederacji Januszem Korwin-Mikke. W trakcie rozmowy lider Konfederacji stwierdził, że Polska powinna dążyć do zawarcia ze Stanami Zjednoczonymi dwustronnego sojuszu. Taki sojusz Stany Zjednoczone mają np. z Izraelem. Gdy Jurasz stwierdził, że taki scenariusz jest nierealny Korwin-Mikke rzucił: „w takim razie Polska powinna zawrzeć sojusz z Rosją”.

Wywiad szybko stał się przedmiotem komentarzy największych redakcji w Polsce. Jednak część z nich zmanipulowała słowa polityka. Do manipulacji dopuścili się m.in. dziennikarze przejętego przez fundusz KKR przyjaciela Donalda Trumpa Onetu.

Konfederacja zamierza pozwać dziennikarzy i redakcje manipulujące słowami polityka. Po tej zapowiedzi część dziennikarzy zaczęła edytować artykuły i publikować sprostowania swoich „newsów”.

Na tym jednak nie koniec. Rozmówca polityka Konfederacji został bowiem zdemaskowany w książce byłego szefa MSZ Radosława Sikorskiego.

O mojej prawdziwej lub nie szpiegowskiej działalności Radosław Sikorski informuje w bardzo specyficzny sposób, stwierdzając, że przejąłem ów „fach” po Ojcu, którego nazywa z kolei „PRL-owskim szpiegiem”. Jak rozumiem, celem tego zabiegu jest obniżenie mojej wiarygodności wśród tych na prawicy, którzy przywiązani są do koncepcji resortowych dzieci – żalił się w grudniu Jurasz.

Jurasz, tak jak jego ojciec, był ambasadorem. Pracował w placówkach RP w byłych krajach ZSRS. Sikorski nie zgodził się, by Jurasz trafił do polskiej placówki w Waszyngtonie.

Źródło: Onet / Wirtualna Polska

6 KOMENTARZE

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Grt BartoszRADEKKubapawelKamil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rozsądny
Gość
rozsądny

Glosuje na konfederację ale nie na korwina

Kamil
Gość
Kamil

„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz.” – Gandhi Mahatma

pawel
Gość
pawel

Było z góry wiadomo, że PIS wykorzysta nie tylko TVP, media w sieci, ale także bezpiekę żeby niszczyć Konfederację.
PIS to jednak robi tak bardzo nieudolnie, jak z tym sfałszowanym sondażem w wiadomościach, że to można się z tego śmiać.
Bardziej boję się o fizyczne bezpieczeństwo liderów Konfy, mogą próbować ich zlikwidować, albo chociaż wyeliminować na jakiś czas.

Kuba
Gość
Kuba

Też się o to lękam. Chociaż wydaje mi się, że przed wyborami ubecy po ołów sięgać jeszcze nie będą bo to za dużo hałasu i zbyt ryzykowne. Po wyborach natomiast….. Zakładając, że paru przynajmniej Konfederatów do sejmu wejdzie.

RADEK
Gość
RADEK

Korwina darzę szacunkiem dla mnie najlepszy polityk na złe czasy…-wszystko dla naszego dobra…w polityce zagranicznej nie ma sentymentów…są tylko interesy…głosuje na Konfederacje, nie Korwina…- TYLKO KONFEDERACJE! GŁOSUJĘ ZA LEPSZĄ POLSKE.

Grt Bartosz
Gość
Grt Bartosz

Ale PiS się szmaci tą walką z Konfederacją.

Zobacz też

Putin zaciera ręce. IV rozbiór grozi Polski a scenariusz ten jest coraz bardziej realny?!

Podział polskiego społeczeństwa narasta a nasz kraj jest wyjątkowo osłabiony. Czy ktoś w Polsce realizuje scenariusz napisany przez ludzi od Putina? Nie jest to...

Powariowali! Wzywają do wojny domowej? Andrzej Duda odwołuje się do najciemniejszych kart polskiej historii

Narasta społeczne oburzenie po skandalicznej wypowiedzi prezydenta. "Andrzej Duda zwracający się do "Solidarności" o wsparcie w walce z sądem przypomniał mi najgorsze czasy PRL. 1968...

Zamiast pracować, robią z Polski pośmiewisko? Platforma celnie o europosłach PiS

Tak politycy PiS reprezentują Cię w Europie! Podoba Ci się to co robią? Platforma Obywatelska celnie uderza w zachowania europosłów środowisk PiS. Materiał pokazuje godne...

Żenujące, dyrektor prowadzący konto Morawieckiego używa Facebooka do prowadzenia polityki międzynarodowej?

Brak realnych sukcesów w polityce międzynarodowej powoduje, że rząd zaczął wykonywać ruchy pozorowane. Należy do nich aktywność na... facebooku. Konto premiera, prowadzone jak wiemy...

Telewizja Kurskiego w amoku. Nie podoba im się akcja sprawiedliwe wyroki i uczciwe sądy? WIDEO

Od sobotniego poranka TVP Info publikuje nazwiska europosłów opozycji, którzy bronili niezależności wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Europosłowie bronią sprawiedliwych wyroków i uczciwych sądów przed...