14 listopada 2019
Strona główna Polityka krajowa Konfederacja Służby przeprowadziły prowokację wobec Konfederacji? Partia zapowiada pozwy, dziennikarze prostują swoje newsy

Służby przeprowadziły prowokację wobec Konfederacji? Partia zapowiada pozwy, dziennikarze prostują swoje newsy

-

Służby wchodzą do gry?

Witold Jurasz przeprowadził wywiad z jednym z liderów Konfederacji Januszem Korwin-Mikke. W trakcie rozmowy lider Konfederacji stwierdził, że Polska powinna dążyć do zawarcia ze Stanami Zjednoczonymi dwustronnego sojuszu. Taki sojusz Stany Zjednoczone mają np. z Izraelem. Gdy Jurasz stwierdził, że taki scenariusz jest nierealny Korwin-Mikke rzucił: „w takim razie Polska powinna zawrzeć sojusz z Rosją”.

Wywiad szybko stał się przedmiotem komentarzy największych redakcji w Polsce. Jednak część z nich zmanipulowała słowa polityka. Do manipulacji dopuścili się m.in. dziennikarze przejętego przez fundusz KKR przyjaciela Donalda Trumpa Onetu.

Konfederacja zamierza pozwać dziennikarzy i redakcje manipulujące słowami polityka. Po tej zapowiedzi część dziennikarzy zaczęła edytować artykuły i publikować sprostowania swoich „newsów”.

Na tym jednak nie koniec. Rozmówca polityka Konfederacji został bowiem zdemaskowany w książce byłego szefa MSZ Radosława Sikorskiego.

O mojej prawdziwej lub nie szpiegowskiej działalności Radosław Sikorski informuje w bardzo specyficzny sposób, stwierdzając, że przejąłem ów „fach” po Ojcu, którego nazywa z kolei „PRL-owskim szpiegiem”. Jak rozumiem, celem tego zabiegu jest obniżenie mojej wiarygodności wśród tych na prawicy, którzy przywiązani są do koncepcji resortowych dzieci – żalił się w grudniu Jurasz.

Jurasz, tak jak jego ojciec, był ambasadorem. Pracował w placówkach RP w byłych krajach ZSRS. Sikorski nie zgodził się, by Jurasz trafił do polskiej placówki w Waszyngtonie.

Źródło: Onet / Wirtualna Polska

6 KOMENTARZE

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Grt BartoszRADEKKubapawelKamil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rozsądny
Gość
rozsądny

Glosuje na konfederację ale nie na korwina

Kamil
Gość
Kamil

„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz.” – Gandhi Mahatma

pawel
Gość
pawel

Było z góry wiadomo, że PIS wykorzysta nie tylko TVP, media w sieci, ale także bezpiekę żeby niszczyć Konfederację.
PIS to jednak robi tak bardzo nieudolnie, jak z tym sfałszowanym sondażem w wiadomościach, że to można się z tego śmiać.
Bardziej boję się o fizyczne bezpieczeństwo liderów Konfy, mogą próbować ich zlikwidować, albo chociaż wyeliminować na jakiś czas.

Kuba
Gość
Kuba

Też się o to lękam. Chociaż wydaje mi się, że przed wyborami ubecy po ołów sięgać jeszcze nie będą bo to za dużo hałasu i zbyt ryzykowne. Po wyborach natomiast….. Zakładając, że paru przynajmniej Konfederatów do sejmu wejdzie.

RADEK
Gość
RADEK

Korwina darzę szacunkiem dla mnie najlepszy polityk na złe czasy…-wszystko dla naszego dobra…w polityce zagranicznej nie ma sentymentów…są tylko interesy…głosuje na Konfederacje, nie Korwina…- TYLKO KONFEDERACJE! GŁOSUJĘ ZA LEPSZĄ POLSKE.

Grt Bartosz
Gość
Grt Bartosz

Ale PiS się szmaci tą walką z Konfederacją.

Zobacz też

Tak potrafi tylko PiS: zaplątali się we własne sidła! Chcieli być sędziami Trybunały, ale sami siebie wykluczyli

Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy. Najpierw Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz gardłowali za obniżeniem wieku emerytalnego dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Kiedy uchwalono to prawo,...

Kolejny cud w TVP. Gortat przywitał „pierwszego” Polaka bez wizy w słońcu, chociaż było już ciemno

Dalszy ciąg afery z pierwszym Polakiem bez wizy w USA. "Kolejny cud. Marcin Gortat przywitał na lotnisku w Los Angeles przypadkowego pasażera pracującego w...

Dyktatura ciemniaków. Człowiek, który nie skończył liceum wyzywa marszałka Senatu od matołów

Bez wykształcenia, bez kultury. Krzysztof Wyszkowski nazywa matołem profesora Tomasza Grodzkiego, nowego marszałka Senatu. Sam Wyszkowski nie ukończył nawet liceum. Wróciły mroczne czasy dyktatury...

Botanik, zoolog czy geolog a do tego wykształcenie średnie? Niejasności w życiorysie ministra finansów: kim tak naprawdę jest Tadeusz Kościński.

"Ciekawostki o nowym ministrze finansów (kandydacie) Tadeuszu Kościński: studiował geologię, botanikę i zoologię. Jego studia na uczelni Goldsmiths University of London, którego jest -...

Jest dalszy ciąg afery z „pierwszym” Polakiem bez wizy w USA. To dziennikarz TVP, zna się z Mariuszem Kamińskim

Nie dość, że cała akcja z "pierwszym" Polakiem bez wizy w USA okazało się po prostu ustawką TVP, to teraz okazuje się, że ów...