Bieda w państwie PiS.

– W 2018 roku poziom skrajnego ubóstwa wynosił 5,4 proc. To odsetek osób żyjących poniżej minimum egzystencji, które w 2018 roku wynosiło 595 zł na osobę samotną i 1606 zł na czteroosobową rodzinę. W ubiegłym roku poziom skrajnego ubóstwa po raz pierwszy wzrósł od wprowadzenia programu 500+, i to aż o 1,1 pkt proc. Informacja na ten temat znalazła się w sprawozdaniu z realizacji programu 500+, które rząd właśnie przesłał do Sejmu – alarmuje „Rzeczpospolita”.

Sytuacja niektórych Polaków jest bardzo ciężka. W ubiegłym tygodniu media obiegła historia mężczyzny, który pilnował kóz muzułmańskiego uchodźcy Abdula Ch., za parówki i 50 złotych miesięcznie.

Źródło: Rzeczpospolita / TVP

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Antoni Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Antoni
Gość
Antoni

Nie wiem jakie teraz są notowania poziomu społecznego bo zaniedbałem przeglądanie tych danych i martwi mnie to bo po prostu nie mam kiedy -spływają na mnie osobiste problemy zajmuję się też cudzymi problemami i staram się pomagać w różny sposób a najczęściej skierowania do właściwych instytucji… Właśnie… Prośby są o podobnych tematach… Słucham z wielką uwagą to, co mówią politycy Prawa i Sprawiedliwości a zwłaszcza to, co mówią panowie Kaczyński i Morawiecki i rządowe media, że w Polsce nie ma biedy…, że wszystkim żyje się dostatniej, mają więcej w kieszeni… Tym czasem media i prasa ludu pisze i publikuje odwrotną… Czytaj więcej »