„A ja Wam powiem, jak PiS „załatwił” Polakom ruch bezwizowy. Otóż o naiwnosci, Pani Ambasador wyartykuowala to wprost: Z polskimi firmami panstwowymi dogadano się i polskie firmy masowo występowaly o wizy. Czyli płacily za wizy masowo aby Trump mógł ogłosić sukces PiS!” – napisała jedna z internautek. Ambasador miała to przyznać w programie telewizyjnym.

„Rekord zamykanych szpitali, rekord umieralności Polaków, a pisiory doją budżet na propagandę sukcesu. W ciągu „czterech ostatnich lat” tysiące Polaków nie dożyło zniesienia wiz do USA przez zbrodnicze działania pisowskich nieudaczników i złodziei.” – skomentowała to jedna z osób.

Innymi słowy cała operacja z wizami mogła być ustawką. Jeśli znacząco w sztuczny sposób zwiększono ilość wniosków, które składały przede wszystkim firmy państwowe i płaciły za swoich pracowników, to tak naprawdę amerykański budżet zarobił znowu kosztem polskiego. Trudno to nazwać inaczej niż skandal.

Szczegóły operacji „wiza” opisała Gazeta Wyborcza.

źródło: Twitter

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Belg5Lwiskozny2163Jasiu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jasiu
Gość
Jasiu

A co to za sukces? Teraz wiza udzielana na lotnisku w US jest ważna tylko trzy miesiące. W poprzednim systemie promesy wizowej udzielanej w ambasadzie uzyskiwało się wizę najczęściej na 6 miesięcy. Bardzo rzadko na krócej. Kiedyś ktoś kto nie był za bardzo pożądany w US nie dostawał promesy i tracił 170$ opłaty wniesionej do ambasady ale nie leciał. Teraz o wiele częściej będą osoby zawracane z lotniska w US i będą płaciły za bilet powrotny, najczęściej w biznes class, czyli bardzo drogo. Bo miejsca są rozdzielane z nadmiarem czyli najczęściej wszystkie w economic class są zajęte. Przypadków powrotów natychmiastowych… Czytaj więcej »

Lwiskozny2163
Gość
Lwiskozny2163

NIECH wreszcie będzie normalne życie,bez propagandy,cwaniactwa,dwulicowości. NIECH wreszcie do służby dla POLAKÓW i Polski dojdą ludzie mądrzy A nie jak do tej pory w Sejmie i Senacie i Miastach i Gminach działają administracyjno popaprańcy,myśląc wyłącznie o własnych kieszeniach.Dość złodziejstwa,nienawiści i robienia z POLAKÓW wariatów. Pracownicy w administracji do wymiany,brak szacunku dla petenta,podatnika.

Belg5
Gość
Belg5

Te różne „precze” nie maja sensu. Polska polityczna emanuje i emituje cwaniaczkow, wazelinarzy, spryciarzy (wystarczy obserwowac przyrosty pisowców po gminach, romnazaja sie dla dostepu do koryta). Tu edukacja i dlugofalowe działanie potrzebne. Jakies 30 lat wytężonej pracy edukacyjnej trzeba by ludzie takie elity swiadomie wyłaniali. Teraz wchodzi taki ciemniak do lokalu wyborczego, podpytuje jak i na kogo glosować a 130 tys. wrzucilo iostatnio karty bez skreśleń, bo dla nich to bylo za trudne.Tacy kreują nam elity Kaczyńskiego