Wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS zapowiedział, że partia te będzie tworzyć małe województwa. Prawdopodobnie będzie to nawiązanie wprost do podziału administracyjnego za Gierka – 49 województw. Lech Kołakowski zapowiada m.in. utworzenie województwa łomżyńskiego.

Poseł zapowiedział utworzenie województwa na konferencji prasowej. Wystosował też w tej sprawie interpelacje do premiera Mateusza Morawieckiego. Kołakowski, chociaż mało znany, jest postacią bardzo wpływową w PiS – pochodzi z kręgu tak zwanego „zakonu PC”, a więc najbardziej oddanych i wiernych towarzyszy Jarosława Kaczyńskiego. Jest w PiS od samego początku.

Według sejmowych komentatorów, projekt odpowiedniej ustawy jest w przygotowaniu a PiS mógłby wraz z utworzeniem małych województw odebrać kompetencje prezydentom miast i marszałkom. Szczególnie łakomym wzrokiem działacze PiS patrzą w stronę Warszawy, Poznania, Krakowa i Gdańska. Te miasta mają ogromne budżety i dają okazję zatrudnienia tysięcy partyjnych działaczy.

Jeśli PiS utrzyma władzę, czeka nas kompletny regres samorządności w Polsce. Nastąpi centralizacja.

 

źródło: MyLomza.pl

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
mckanzeAndrzejBarbara Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Gość
Andrzej

nowe koryta +

Barbara
Gość
Barbara

OMG….SKĄD ONI ICH BIORĄ, wyraz twarzy tego Pana już Mnie niepokoi ….a cóż dopiero pomysły !

mckanze
Gość
mckanze

No chu chu ….. Wrócić do elbląskiego….tragedia