Mocny finisz kampanii prezesa ludowców. W ocenie większości komentatorów Władysław Kosiniak-Kamysz wypadł zdecydowanie najlepiej podczas debaty telewizyjnej w telewizji TVN. Dobrze wypadli pozostali przedstawiciele innych partii opozycyjnych, w tym Krzysztof Bosak. Na straconej pozycji jest za to poseł Horała z PiS, który został kolokwialnie mówiąc zaorany.

Do historii przejdzie jedna ocen, którą wygłosił prezes PSL: „PiS zastał Polskę zieloną, zostawia zakopconą” – mówił Kosiniak-Kamysz, nawiązując do problemu smogu oraz śmieci, które importowane są do Polski w rekordowych ilościach. 

„Władysław Kosiniak-Kamysz przypomniał o niedotrzymanej, najważniejszej może obietnicy PiS sprzed 4 lat – podniesieniu skandalicznej, najniższej w Europie KWOTY WOLNEJ OD PODATKU. Jej podniesienie to kluczowy postulat Koalicji Polskiej” – ocenił Stanisław Tyszka.

„W tym roku debaty kreują Kosiniaka-Kamysza na lidera opozycji. Po raz kolejny świetnie przygotowany” – ocenił Przemysław Prekiel.

„Kosiniak-Kamysz jako jedyny poważnie traktuje wszystkich ludzi” – to komentarz redaktora Stankiewicza.

„Najlepszy Kosiniak-Kamysz, potem Bosak, na trzecim miejscu Leszczyna i Horała ex aequo. Najsłabiej Zandberg” – to ocena Romana Giertycha.

Świetny Kosiniak Kamysz! PiS zastał Polskę zieloną, zostawia zakopconą” – ocenia Bartosz Wieliński. 

To już kolejna debata, gdzie najlepiej prezentuje się Kosiniak-Kamysz. . Bardzo sprawny retorycznie, z werwą, energią, i wcale niegłupio merytorycznie – ocenia Krzysztof Paczkowski. 

Ta debata jest na swój sposób interesująca. Podobnie jak w debacie w TVP przedstawiciel rządzącej partii jest dramatycznie słabszy niż cała reszta. To metafora sytuacji w Polsce. Rządzą najgorsi i najmniej kompetentni – podsumował Tomasz LiS.

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
jaeePiotrAlina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Alina
Gość
Alina

To dobrze,iż Kosiniak Kamysz wypadł dobrze bo od tego zależy wynik jego ugrupowania i dobrze by było gdyby uzyskali wynik co najmniej 7-8% wtedy PiS nie będzie miał większości samodzielnej.Leszczyna mogła wypaść lepiej

Piotr
Gość
Piotr

Brak samodzielnej większości PiS zależy od wejścia wszystkich 5 ugrupowań. Metoda rozdzielania mandatów jest bezlitosna. I Konfederacja i PSL muszą wejść. Nawet przy 10% jednej formacji i 4,99% drugiej PiS zdobędzie większość poprzez przejęcie mandatów. Ale wystarczy, by oba ugrupowania miały 7,5% (sumarycznie wychodzi na to samo) i wtedy PiS nie ma mandatów do przejęcia i nie uzyska większości. Kwestią osobną jest niepewność koalicjanta PSLu, czyli Kukiza. Wejdzie PSL z 25 mandatami w tym 15 PSL i 10 Kukizowcy i wywiną numer wchodząc w koalicję z PiSem, który w ten sposób może uzyskać większość. Lewica, KO, Konfederacja i PSL gwarantują… Czytaj więcej »

jaee
Gość
jaee

nie bój sie rozmawiałem z pawałem i powiedział ze odcina sie definitywnie