Afera PCK powraca.

– Zbigniew Ziobro domagał się od lokalnych polityków PiS by pomogli nielegalnie sfinansować kampanię Bogdana Święczkowskiego w 2011 roku. Słyszałem, że poszły na to środki z m.in. PCK – zeznał przed sądem Romuald Józef Ściborski, twórca holdingu Polskie Centrum Zdrowia.

– We Wrocławiu powstał nieformalny klub biznesmenów, który finansował, często nielegalnie, kampanie kandydatów PiS. Jedną z nich był start do Sejmu Bogdana Święczkowskiego w 2011 roku – wyjaśnił w zeznaniach biznesmen.

Ściborski, niegdyś bliski PiS, po zmianie władzy został oskarżony przez podwładnych Ziobry o wielomilionowe oszustwo wobec obligatariuszy jego spółki i aresztowany. Przedsiębiorca twierdzi, że jego problemy zaczęły się, gdy odmówił dalszego przekazywania pieniędzy na kampanie polityków PiS.

Źródło: Gazeta Wyborcza

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
JasiekbasiamineamyszkaWOLF Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
WOLF
Gość
WOLF

do tej pory to robią złodziej z PIS – np w Polskiej Żegludze Bałtyckiej – wchodzi pisma z żadami milionów na kampanie PIS ..nakaz płacenia albo nasyłając prokuratora…księguje się to jako wydatki na reklamę tak jest we wszystkich spółkach skarbu państwa…PIS to bandyci !

minea
Gość
minea

A Zalewskiej się udało… jak sobie pomyślę,ile rzeczy wrzuciłam do kontenerów PCK w dobrej wierze,że to dla ubogich,to robi mi się słabo…

myszka
Gość
myszka

Cały czas to robią mało że kradną z naszych podatków to jeszcze nakaż że na kampanie mają Ludzie w płacać a jak nie to do Aresztu bo nie dałeś jaka dyktatura już jest a dopiero będzie będą piętnować wszystkich…Ludzie opamiętajmy się idziemy na wybory 13 października..

basia
Gość
basia

A Owsiak nie finansuje kampanii PIS,więc……..idzie do kasacji.Szkoda gadać

Jasiek
Gość
Jasiek

Bo to teraz MY 🙂 Słynny TKM Krzaklewskiego 🙂 Krauze udało się wyślizgać w 2015r. więc teraz Zbynio Niepokalano poczęty wprowadził nadzór komisarzy PISlandu nad akcjami (przedsiębiorstwami ) które się buntują przeciwko kolejnemu nielegalnemu podatkowi 🙂