„Przez te wszystkie lata waszych rządów dzieliliście Polaków. A to sedziowie, a to nauczyciele czy samorządowcy. Zamiast budować mosty podziałów wykopujecie coraz głębsze rowy podziałów. To wasz największy grzech” – mówił na temat rządu PiS poseł Piotr Zgorzelski z PSL w jednym z programów telewizyjnych.

„Dziś mamy blisko 2 mln polskich przedsiębiorców. Czy zapytaliście ich o zdanie ws. podwyższenia płacy minimalnej? To oni dziś pracują na wzrost gospodarczy. Nie liczycie się z nimi.” – dodał Zgorzelski.

PSL proponuje w swoim programie zmianę podejścia państwa do przedsiębiorców. Zamiast represji ma być współpraca i pomoc oraz obniżenie podatków. Ludowcy chcą wprowadzić m.in. dobrowolny ZUS, zmniejszyć ilość przepisów i uprościć prawo gospodarcze. Chcą również wprowadzić zasadę stabilności w zakresie przepisów podatkowych oraz inwestycyjnych, tak, aby nie było możliwe zmienianie prawa co 5 minut i dokładanie firmom nowych obowiązków.

źródło: Twitter

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
agata Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
agata
Gość
agata

wow,naprawdę szacunek,że ktoś z PSLu się odważył. Brawo rolnicy górą ,gratuluję ,na poważnie i serio-cieszę się ,że coraz to noiwe grupy ludzi budzą się z letargu