Sytuacja budżetu jest katastrofalna? Doradca prezydenta Andrzeja Dudy zdradził, że możliwe jest wprowadzenie płatności za usługi publiczne. To oznacza, że odpłatność możemy ponosić na przykład za lekarzy i szpitale.

– „Rozwój jest tylko wtedy możliwy, kiedy się połączą pieniądze samorządowe, budżetowe, unijne i szczerze powiedziawszy, również współpłatność mieszkańców. Trzeba myśleć w takich kategoriach, że ludzie dostali 500 plus, żeby wydawać, inwestować w usługi” powiedział Marek Rymsza, doradca Dudy.

Było to w czasie oficjalnego spotkania a wypowiedź wzbudziła konsternację na sali.

I nic dziwnego. Bo co powiedział Rymsza? Nic innego, że skoro Polacy mają tak dużo pieniędzy to mają ponosić teraz koszty działania państwa bezpośrednio – płacąc za jego usługi, pomimo, że tak dużo oddają w podatkach!

źródło: Twitter / TOK FM

 

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
stanisławTadeuszKarolinaStanisława Kosmosahanna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
hanna
Gość
hanna

a to kogos jeszze zaskakuje?

Karolina
Gość
Karolina

Rok rocznie oddaję do NFZu masę kasy tytułem składki na ubezpieczenie zdrowotne, leczę się prywatnie bo do lekarza „na kasę chorych” muszę czekać do przyszłego roku (notabene zawsze tak słyszę), nawet jak jestem w przychodni, która ma podpisaną umowę z NFZ to muszę płacić, bo im się już kasa skończyła. W toku leczenia u lekarza prywatnego, lekarz skierował mnie do szpitala, ale za pobyt muszę zapłacić bo skierowanie od lekarza prywatnego. Na badanie u lekarza NFZ muszę czekać do kwietnia, przyszłego roku. I ja mam coś jeszcze dopłacać???? Pytam się za co, jak ja cały czas płacę??? A i jeszcze… Czytaj więcej »

stanisław
Gość
stanisław

niech płacą ci którzy dostają te 500 plus

Tadeusz
Gość
Tadeusz

To niech kurla placa ci co biora „pincet”-dlaczego ja ???

Stanisława Kosmosa
Gość
Stanisława Kosmosa

Każda władza,jaka by nie była nigdy nie będzie idealna.Ale ma obowiązek ustawowy,służyć obywatelom najlepiej jak to jest możliwe.Wykładnią ma być i pozostać obowiązująca Konstytucja R.P. z 1997r.,dopóki nie zostanie zmieniona,uzupełniona. Przestrzeganie naszych praw obywatelskich powinno być zgodne ze standardami „Europejskiej Konwencji Praw Człowieka”. Jeśli te warunki nie są przestrzegane,tzn.,że budowanie rodzimej demokracji jest ułomne i wymaga pilnych zmian,zgodnie z wolą suwerena, czyli obywateli.Tylko tyle i aż tyle.