Strona główna Opinie Mocne słowa prawicowego polityka. Chodzi o bezpieczeństwo naszego kraju i sojusz z...

Mocne słowa prawicowego polityka. Chodzi o bezpieczeństwo naszego kraju i sojusz z USA

„Obejrzałem wczoraj w nocy debatę o geopolityce Jacka Bartosiaka z Michałem Lubiną. Zniecierpliwiony i rozczarowany smutną rzeczywistością Bartosiak zadaje wtedy szereg bardzo ciekawych pytań. Czy Amerykanie pokazali nam jakikolwiek plan obrony państw bałtyckich? Czy pokazali nam jakikolwiek plan obrony Polski? Dlaczego Trump nie ogłosił, że na terytorium Polski obowiązuje rozszerzone odstraszanie nuklearne?” – pisze Mentzen.

„Dlaczego polskie władze nie sprawdzają w żaden sposób wiarygodności USA w kwestii obrony Polski? Dlaczego nikt w Polsce nie zastanawia się nad tym, co powinniśmy zrobić w przypadku zajęcia Łotwy przez Rosję? Co moglibyśmy dostać od Rosji w zamian za brak reakcji, a na co możemy liczyć ze strony Ameryki w przypadku próby obrony Łotwy? Co zrobimy gdy okaże się, że jednak Chiny wygrają z USA? Jaką wiarygodność mają dla nas Amerykanie którzy właśnie porzucili swoich niedawnych sojuszników Kurdów?

Bartosiak wprost mówi, że pragnie by przez Polskę przetoczyła się debata dotycząca takich pytań. W końcu Niemcy, Francuzi czy Brytyjczycy toczyliby takie debaty. Ale taka debata się przez Polskę nie przetoczy. Nikt tu sobie takich pytań nie zada. Tłumaczę mecenasowi Bartosiakowi dlaczego.

Wynika to z tego, że żaden polski polityk nie może sobie pozwolić na publiczne zadawanie takich pytań. A jeżeli sobie jednak pozwoli, to z miejsca zostanie uznany za ruskiego agenta a jego partia za siłę prorosyjską. Straci momentalnie szanse na udział w poważnej debacie publicznej. Będzie pytany przez dziennikarzy już tylko o Putina.

Gdy do Polski przyjeżdża wiceprezydent Mike Pence i informuje polskie władze, że nie będą nakładały podatku cyfrowego na amerykańskie korporacje, wszystko jest w porządku. Gdy kupujemy bez przetargu F-35, wszystko jest w porządku Gdy polscy politycy i dziennikarze oficjalnie jeżdżą na szkolenia do USA, otrzymują stamtąd granty i inne finansowanie, wszystko jest w porządku. Nie są nawet przez chwilę podejrzewani o działalność agenturalną. W tym samym czasie żaden polityk nie może nawet udzielić wywiadu rosyjskim mediom, nie może pojechać na wschód, nie może głośno zastanowić się czy możemy liczyć na bezwarunkowe wsparcie przez USA, nie może zadać pytania, gdzie są te dywizje którymi USA miałyby nas wesprzeć?

Nazywanie ruskim agentem i wielbicielem Putina każdego, kto zadaje te zasadne pytania jest w sposób oczywisty sprzeczne z polską racją stanu. Zamykanie się na wszelką dyskusję tragicznie ogranicza nam nie tylko pole manewru, ale też pozycję negocjacyjną w polityce międzynarodowej. Każdy kto był chociaż raz na bazarze wie, że nie uzyskamy lepszej ceny za ogórka, jeżeli zadeklarujemy sprzedawcy, że na pewno u niego kupimy. Ale polskie władze widocznie nigdy na bazarze nie były i podstaw negocjacji nie rozumieją. Dla każdego z zewnątrz musi być jasne, że USA o Polaków nie musi w żaden sposób zabiegać. Skoro Polacy nie mogą nawet toczyć dyskusji o swoim interesie, to tym bardziej nie będą podejmowali decyzji zgodnych z tym interesem.

Winę za ten stan rzeczy ponoszą politycy, dziennikarze i inni uczestnicy debaty publicznej (głównie po stronie PiS), którzy do tego doprowadzili, a do których się teraz zwracam. Możecie mnie oczywiście teraz fałszywie posądzić o sympatię dla Rosji, rytualnie nazwać ruskim agentem, ale musicie teraz w pakiecie nazwać też tak Bartosiaka. I musicie przy okazji zastanowić się nad kondycją amerykańskiego kontrwywiadu, który tego ruskiego agenta regularnie wpuszcza do Waszyngtonu i pozwala mu rozmawiać z ważnymi ludźmi. Musicie zastanowić się też, czemu polski rząd uczynił tego ruskiego agenta prezesem Centralnego Portu Lotniczego?

Ale pewnie tego wszystkiego nie zrobicie, bo zbyt skomplikowałoby to wasz do bólu prosty świat, zaludniony przez bohaterskich kowboi, złych Indian i zalęknionych osadników czekających na mającą ich uratować kawalerię.” – napisał Mentzen.

źródło: Facebook

7 KOMENTARZE

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
KamilaTomekadamkZenonRobert Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Gość
Piotr

Smutna prawda, niestety mam nieodparte wrażenie, że rządzą nami zwykli bandyci i to do tego tacy najniższych lotów. Kiedy to się w końcu skończy? Jest tylko coraz gorszej, a Polacy są niestety debilami jakby na to nie patrzeć, to tak niestety wychodzi.

Zenon
Gość
Zenon

Taka jest nasza polityka jacy są nasi wybrańcy. Niestety to kupa karierowiczów ktorych jedyną umiejętnością jest odwaga i płynne gadanie bez głębszej wiedzy i żadnej praktyki zawodowej. Proszę mi pokazać który z naszych polityków przeszedł jakąś znaczącą i uczciwą karierę zawodową aby później mógł nabytą wiedzę wykorzystać dla dobra kraju. Dotyczy to każdego ugrupowania politycznego. Wróciła stara komunistyczna reguła „mierny, bierny ale wierny”.. Nawet my wyborcy nie mamy z czego wybierać dają nam na tacy przez siebie wybrane miernoty. Nam pozostaje wybór miedzy lepsza lub gorszą miernotą.

Marcin
Gość
Marcin

Święta racja że nasi politycy nie są wstanie podjąć się rzetelnej debaty na temat naszej sytuacji geopolitycznej. Naszy wierny i bezwarunkowy sojusz z Ameryką bardzo prawdopodobnie od je się nam czkawką. Obynie ale nie mamy innych alternatywnych rozwiązań w tym mocno zmieniającym się świecie. Niestety nie mamy elity politycznej, która na zimno bez emocji mogłaby analizować na bieżąco zmieniające się geopolitycznej otoczenie Polski i na podstawie tego podejmować racjonalne decyzję.

Robert
Gość
Robert

Ciekawe, ta obłąkana polityka pisosanacyjna doprowadzi nas do tragedia jak w 39 roku

adamk
Gość
adamk

1. Czy Amerykanie pokazali nam jakikolwiek plan obrony państw bałtyckich? 2. Czy Amerykanie pokazali nam jakikolwiek plan obrony Polski? 3. Dlaczego Trump nie ogłosił, że na terytorium Polski obowiązuje rozszerzone odstraszanie nuklearne? 4. Dlaczego polskie władze nie sprawdzają w żaden sposób wiarygodności USA w kwestii obrony Polski? 5. Dlaczego nikt w Polsce nie zastanawia się nad tym, co powinniśmy zrobić w przypadku zajęcia Łotwy przez Rosję? 6. Co moglibyśmy dostać od Rosji w zamian za brak reakcji, a na co możemy liczyć ze strony Ameryki w przypadku próby obrony Łotwy? 7. Co zrobimy gdy okaże się, że jednak Chiny wygrają… Czytaj więcej »

Tomek
Gość
Tomek

Pan Mentzen odwołuje się do rozumu i kalkulacji zysków i strat. Jako państwo nigdy nie potrafiliśmy tego robić. Zawsze u nas zwyciężało romantyczne pierdolenie, bezsensowne ofiary i wielkie choć puste gesty. Szkoda, że Pan Mentzen będzie jeszcze jednym rozsądnym człowiekiem, którego słowa są wołaniem na puszczy.

Kamila
Gość
Kamila

Oni te miernoty polityczne ,złodzieje, oszuści, burdelmamy,banksterzy reprezentują duża część społeczeństwa, za dużą. Nikt nie myśli perspektywicznie i przyszłościowo. Położenie geopolotycznie mamy takie że utożsamiam się z Kurdami . To narod szarpany wojnami ,zaborami ,pozbawiony państwa. Taką historię ma Polska. Wymazywano nas z map . Nasi sąsiedzi to inaczej nazywający się tylko sąsiedzi Kurdów. Też nas podstępnie zdradzili. Nie potrafimy zawrzeć równoprawnej umowy z państwem ,od którego oczekiwali byśmy powaznego traktowania . Ale kto ma to zrobic . Stary strtryczały kawaler ziejacy nienawiscia bo przegrał zycie . Czy moze podlegly mu głupiutki nierozgarnięty prezydent a może jakiś minister co to… Czytaj więcej »

Zobacz też

Putin zaciera ręce. IV rozbiór grozi Polski a scenariusz ten jest coraz bardziej realny?!

Podział polskiego społeczeństwa narasta a nasz kraj jest wyjątkowo osłabiony. Czy ktoś w Polsce realizuje scenariusz napisany przez ludzi od Putina? Nie jest to...

Powariowali! Wzywają do wojny domowej? Andrzej Duda odwołuje się do najciemniejszych kart polskiej historii

Narasta społeczne oburzenie po skandalicznej wypowiedzi prezydenta. "Andrzej Duda zwracający się do "Solidarności" o wsparcie w walce z sądem przypomniał mi najgorsze czasy PRL. 1968...

Zamiast pracować, robią z Polski pośmiewisko? Platforma celnie o europosłach PiS

Tak politycy PiS reprezentują Cię w Europie! Podoba Ci się to co robią? Platforma Obywatelska celnie uderza w zachowania europosłów środowisk PiS. Materiał pokazuje godne...

Żenujące, dyrektor prowadzący konto Morawieckiego używa Facebooka do prowadzenia polityki międzynarodowej?

Brak realnych sukcesów w polityce międzynarodowej powoduje, że rząd zaczął wykonywać ruchy pozorowane. Należy do nich aktywność na... facebooku. Konto premiera, prowadzone jak wiemy...

Telewizja Kurskiego w amoku. Nie podoba im się akcja sprawiedliwe wyroki i uczciwe sądy? WIDEO

Od sobotniego poranka TVP Info publikuje nazwiska europosłów opozycji, którzy bronili niezależności wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Europosłowie bronią sprawiedliwych wyroków i uczciwych sądów przed...