Strona główna Opinie "Na coś ludzie muszą umierać". Burza po wypowiedzi wiceministra w rządzie PiS

„Na coś ludzie muszą umierać”. Burza po wypowiedzi wiceministra w rządzie PiS

„Na coś ludzie muszą umierać. Jeśli nie umierają na choroby serca to będą umierać na raka. Sukces polskiej kardiologii musi się przełożyć na pogorszenie surowego współczynnika umieralności w onkologii. Potrzeba standaryzowanych współczynników umieralności” – napisał były wiceminister zdrowia w rządzie PiS, Krzysztof Łanda. To nieludzkie – komentują internauci.

„To jeżeli pan kiedyś (czego nie życzę), zachoruje na raka, może się pan na łożu śmierci pocieszać, że za to sąsiad z zawałem przeżyje.” – odpisała wiceministrowi jedna z internautek.

„Pana wypowiedz nie dosyć ze jest beszczelna to jeszcze obraża nas wszystkich.Miliony ludzi choruje na różnego rodzaju nowotwory i pan urzędnik MZ pisze że na coś muszą umierać zamiast zając się niedoskonałościami tego systemu. Wstyd.” – dodał komentujący.

„Mamy się cieszyć, że umieralność na raka wzrosła bo umieralność na choroby serca spadała? Czy według Pana mamy się cieszyć, że w innych krajach ten wskaźnik spada, a w Polsce rośnie?” – podsumowała dyskusję Alicja Defratyka.

Krzysztof Ładna został 19 listopada 2015 powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia w rządzie PiS, odpowiedzialnego za politykę lekową i strategię. W 2016 został pozbawiony części kompetencji dotyczących negocjacji z koncernami farmaceutycznymi i decydowania o refundacji leków. Obecnie nie jest już wiceministrem.

źródło: Twitter

 

 

9 KOMENTARZE

9
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
MałgorzatakontraElaBarbara- wiele lat pracy z chorymi.Ewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ewa
Gość
Ewa

Skandaliczna nieludzka wypowiedź! Abstrahując od niej – czy dotyczy to również młodych ludzi i dzieci umierających na raka? Czy też nie należy leczyć na raka tych, którzy wcześniej umknęli śmierci z powodów kardiologicznych. Idżmy dalej – może minister odniesie się do wypowiedzi córki K. Morawieckiego, która stwierdziła ojciec zmarł z powodu procedur?

kontra
Gość
kontra

bo ludzie dobrej zmiany są nieśmiertelni. Vide casus Ziobro (jego śmierć to wina lekarzy).

Barbara- wiele lat pracy z chorymi.
Gość
Barbara- wiele lat pracy z chorymi.

Proszę tą światłą informację przekazać rodzinie pana Ziobro, rodzinie pana Kornela Morawieckiego.Rodziny te do dziś mają pretensje do lekarzy za śmierć swoich bliskich.Panie Wiceministrze Zdrowia proszę sobie tą brutalną wypowiedź powtarzać jak śmierć zapuka do Pana drzwi.

Iwona
Gość
Iwona

„Na coś ludzie muszą umierać” – wiceminister zdrowia w rządzie PiS p. Łanda.
To już teraz wiadomo o co chodzi…
Po co wydawać fundusze na ochronę zdrowia, i tak każdy na coś umrze… TEKST NA BANER NA MINISTERSTWIE ZDROWIA I NFZ…

Janusz
Gość
Janusz

Jesteś zwykłą szmatą,ale mierząc twoją miarką,życzę ci by ciebie dotknęło to co mnie i byś także nie otrzymał pomocy. Bo przecież każdy umrzeć musi.

Ela
Gość
Ela

Na raka należy leczyć każdego bez wyjątku !!! Chyba ten Pan nie chorował, ani nie ma nikogo w rodzinie kto chorował na choroby nowotworowe, ale cóż przecież dla takiego zawsze znajdą się środki na leczenie. Zwykły śmiertelnik może sobie pomarzyć

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Jak to mówią – Karma wraca. Tylko proszę, jak już zachorujesz na raka nie szukaj pomocy na oddziałach dla vipów, nie powołuj się na pełnione stanowiska, lecz się jak się leczy za rządów PiS przeciętny obywatel. Niestety z takim stanowiskiem spotkałam się, kiedy poinformowaliśmy rodzinę o chorobie nowotworowej męża. Wówczas jedna z mend w rodzinie użyła analogicznych słów „na coś trzeba umrzeć’. Nie mogę sobie z tym poradzić i nie potrafię życzyć mu dobrze. Tobie również życzę, żebyś mógł osobiście zmierzyć się ze swoją diagnozą.

Krystyna
Gość
Krystyna

Nie mają nic do stracenia, odbuduja utracony honor, przechodzcie do opozycji

Zdzisław
Gość
Zdzisław

On będzie żył wiecznie amen.

Zobacz też

Emeryci od dwóch mogli mieć wyższe emerytury. Ale PiS był przeciw!

"22 marca 2018 PiS zagłosował przeciw emeryturom bez podatku. to 237 posłów PiS, którzy jak jeden mąż ODRZUCILI projekt. Powiedzieli NIE zwolnieniu z podatku...

Były współpracownik Kamińskiego będzie bronił agenta Tomka

Złe wiadomości dla Mariusza Kamińskiego. "Znam kulisy operacji przeciwko byłemu prezydentowi Kwaśniewskiemu, o której mówi Tomasz Kaczmarek. Uważam, że jego relacja jest wiarygodna, a...

Co się dzieje z tym krajem! Funkcjonariusz SOP w grupie kradnącej japońskie samochody, mafia VAT w ministerstwie?

Kogo oni zatrudniają do ochrony polityków? Policja zatrzymała funkcjonariusza SOP, który jest podejrzewany o udział w grupie kradnącej japońskie samochody. Szokujące jest to, jak taki...

Kolejne nielegalne plakaty reklamujące Dudę zdjęte. Rusza akcja stop łamaniu prawa przez prezydenta

"Przywróciłem ład i porządek prawny. Trzy plakaty Dudy, nielegalnie powieszone na płocie, zdjęte. Sztabowcy Dudy z Sochaczewa, w celu odebrania plakatów proszę się kontaktować z...

Gdzie jest milcząca Agata?

"Powiem Wam, że bardzo cenię zaangażowanie Pani Agaty Dudy w kampanię prezydencką małżonka, Andrzeja. Wszędzie jej pełno! Potężne wsparcie" - takie złośliwości pojawiają się...