Strona główna Opinie Ceny idą w górę jak szalone. Jarosław Kaczyński: "Moja wizja jest warta...

Ceny idą w górę jak szalone. Jarosław Kaczyński: „Moja wizja jest warta poświęcenia gospodarki”

Wygląda na to, że zapłacimy bardzo wysoką cenę za wizje Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS nie przejmuje się jednak kosztami a w jednym z wywiadów powiedział, że jego wizja jest warta poświęcenia gospodarki. Z tego powodu rośnie bieda.

Kaczyński w wywiadzie dla Reutersa stwierdził, że jest w stanie zaakceptować spowolnienie wzrostu gospodarczego, jeżeli okaże się to kosztem, jaki trzeba zapłacić za przeforsowanie jego wizji Polski. Uważa on, że w kraju obserwujemy obecnie bunt elit, które nie mogą pogodzić się z utratą pieniędzy.

Tyle, że jak zwykle się myli. W kraju obserwujemy obecnie efekty szybkiego wzrostu inflacji oraz wzrostu cen. Jest coraz drożej a niektóre artykuły spożywcze przestały być w zasadzie dostępne dla przeciętnego zjadacza chleba. Będzie zresztą coraz gorzej. Szaleją ceny warzyw i owoców, drożeją sery, chleb, bułki.

GUS podał, że w listopadzie ceny były blisko 3% wyższe niż przed rokiem. A pensje niestety nie wzrosły. Inflacja napędza wzrost cen w bardzo szybkim tempie. Gospodarkę dobiją też nowe podatki i podwyżki cen prądu.

10 KOMENTARZE

10
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Przemyśl zawsze PolskiTeniaAlicjaMikJoanna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
seb
Gość
seb

No i bardzo dobrze, te 40 procent co głosowało na pislam musi dostać w dupę fest. No nie widzę wyjścia by lud oprzytomniał ze smrodu kadzideł i zrozumiał co nieco…

Alicja
Gość
Alicja

A co z tymi co nie głosowali, oni też muszą muszą dostać w dupę? Za PiS głosowali ci którzy dostali 500+, 13 emeryturę (ale to nie wszyscy) i ci którzy nie maja pojęcia skąd to wszystko się wzięło.

Tenia
Gość
Tenia

Jak dostanę w zupę,to może się pamiętają,i zaczną myśleć,że PiS tylko ciągnie nas na samo dno,dla wizji jednego.,małego czlowieczek,który nas wszystkich nienawidzi!!

Ludwik
Gość
Ludwik

Wizja Polski Kaczyńskiego? Bieda, nędza, uzależnienie ludzi od widzi mi się pana prezesa, wystraszeni przed policją, posłuszne sądy, kartki na żywność i przedmioty użytkowe, odzież, całkowity nadzór nad gospodarką i nad ludźmi, dyktatura totalna… jednym słowem Polska lat 50-tych… albo realizacja scenariusza Putina który chce scalić ZSRR a przecież Polska zaraz po wojnie stała się kolejną republiką sowiecką… Taka jest wizja Kaczyńskiego….

Joanna
Gość
Joanna

Myślę, że te tzw. WIZJE to Kaczyński powinien OMÓWIĆ na kanapce u PSYCHIATRY, a NIE ROBIĆ DOŚWIADCZENIA NA NARODZIE!!!

minea
Gość
minea

O,rodacy,zwierajcie pośladki,bo niedługo żadne plusy wam nie pomogą, one służyły tylko do dorwania się do władzy a teraz przy realizacji wizji Jarosława Szalonego z dnia na dzień będą traciły na wartości.

Obserwator
Gość
Obserwator

Tymi wizjami powinien zająć się odpowiedni zespół specjalistów!

Janusz
Gość
Janusz

Jeżeli Duda wygra to PIS dopiero pokaże co potrafi zrobić z Polski. Wyznawcy PISu zapłaczą nad własną głupotą.

Mik
Gość
Mik

Trzeba swoich zatrudniać a obcych zwalniać. Prezes elektrowni wiatrowych na Bałtyku , której nie ma .

Przemyśl zawsze Polski
Gość
Przemyśl zawsze Polski

Pan Kaczyński daje pieniądze ale międzyczasie winduje ceny. Jaki w tym sens i logika. Po jakiego ch..ja wogole dawać. Jak dla mnie powinni wogole zniknąć ze sceny politycznej tak samo jak Po SLD i inni. Niby pomagają a utrudniają. Wszystko niestety jest do czasu. Oby tylko nie skończyło się jak w 81.

Zobacz też

Radość w polskich domach, żałoba na Nowogrodzkiej. Dzisiaj Olga Tokarczuk odbierze nagrodę Nobla.

Są wydarzenia, z których powinien cieszyć się cały naród. Do takich należy przyznanie nagrody Nobla z literatury Polce, Oldze Tokarczuk. Jednak nie wszyscy będą...

Skala nieprawidłowości w projekcie w więziennictwie poraża. Ostry atak NIK na resort Ziobry

Banaś kontratakuje. "NIK podpisała zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa o wyrządzeniu znacznej szkody majątkowej. Za kilkanaście palików zapłacono kilkaset tysięcy złotych zamiast kilkudziesięciu tysięcy. Kwoty...

Ostro o słowach posła PiS na temat CPK: „Gdybyś był choć trochę oczytany, wiedziałbyś, że powtarzasz toczka w toczkę nowomowę PZPR-u”

Gdybyś był choć trochę oczytany, wiedziałbyś, że powtarzasz toczka w toczkę nowomowę PZPR-u o "dalszym dynamicznym rozwoju". Gdy już spieprzysz wszystko do reszty, twój...

Polacy surowo oceniają 5 lat prezydentury Dudy. „I ani dnia więcej”

Jeden z internautów przygotował ocenę 5 lat Andrzeja Dudy na stanowisku prezydenta. Trzeba przyznać, że ocena ta wypada fatalnie. "Przygotowałem moją ocenę prezydentury Andrzeja Dudy....

Kaczyński zostanie odsunięty od władzy? Władze PiS obawiają się spisku w partii

To spisek, mający na celu odsunięcie Jarosława Kaczyńskiego od władzy. Takie opinie pojawiają się ostatnio na Nowogrodzkiej, gdy analizowana jest sprawa Mariana Banasia. Błyskotliwa...