Aplikację za 2,5 miliona dla Ministerstwa Cyfryzacji zrobiła spółka, której prezes głosił zwycięstwo Jakiego w wyborach samorządowych! [Dokumenty]

0

Dotarliśmy do umowy, którą podpisało Ministerstwo Cyfryzacji na realizację aplikacji „Kwarantanna”. Mininisterstwo zapłaciło za aplikację aż 2,5 mln złotych. Jednak nie tylko kwota szokuje. Okazuje się, że prezesem spółki Take Task, która zarobiła tak wielkie pieniądze, jest nie kto inny a Sebastian Starzyński. Wcześniej był prezesem agencji badawczej ABR Sesta, która przeprowidziła badania, z których wynikało że Patryk Jaki wygrywa w pierwszej i drugiej turze wyborów prezydenckich. Przypadek?

ABR Sesta i Take Task mają siedzibę pod tym samym adresem. Wobec aplikacji „Kwarantanna” powstało wiele wątpliwości. Eksperci i programiści kwestionowali ogromną kwotę za realizację zlecenia, powstały też wątpliwości co do części kodu, wykorzystywanego w aplikacji.

Teraz okazuje się, że w przypadku sondażu dla Jakiego i uzyskania ogromnego zamówienia z Ministerstwa Cyfryzacji chodzi o tą samą osobę. Sprawą powinny zająć się prokuratura i CBA. Za dużo coś tutaj bowiem przypadków.

 

Oto fragmenty umowy:

Artykuł z DoRzeczy: