„Efekt Trzaskowskiego”?. Notowania Dudy lecą w dół

0

Lokator Pałacu Prezydenckiego pakuje walizki

Wygląda na, że to PiS ma gigantyczny problem. Kampania Dudy znalazła się w marazmie. Ale czy to na pewno wina Andrzeja Dudy? A może jego partii matki?

Milionowe interesy klanu Szumowskich. Protesty przedsiębiorców, tłumione przez policję. Witany przez czynniki partyjno-rządowe sprzęt ochronny z Chin, który okazał się funta kłaków wart. Dobicie radiowej Trójki rękami marnych najemników.

Każde z tych wydarzeń ma różną wagę i dociera do różnych grup elektoratu. Ale ich skumulowany efekt już osłabia Dudę – coraz mniej sondaży daje mu szanse na wygraną w pierwszej turze, co jeszcze kilka tygodni temu było standardem.

Do tego dochodzą błędy polityczne Jarosława Kaczyńskiego, które umożliwiły Platformie zmianę kandydata na prezydenta. I skończył się Wersal.

Poselskie naloty na instytucje rządowe, by pokazać sięgające 140 mln zł (a może i wyższe) przelewy dla firmy brata ministra zdrowia, politycy Platformy przerywający konferencję wiceministra zdrowia, by oskarżyć rząd o kupowanie za gigantyczne pieniądze trefnych maseczek jednorazowych, sam Rafał Trzaskowski przed siedzibą TVP zarzucający zarządowi telewizji, że przyznał sobie milionowe premie.

duda mem

Widać, że Platforma jest gotowa na brutalną kampanię, której finałem ma być starcie Trzaskowskiego z Dudą w drugiej turze wyborów.

Źródło: onet.pl, paczaizm.pl