5 tys. złotych w gotówce za tekst i umowa w TVP. Bandyci związani z mafią vatowską i handlarze bronią hojnie nagradzani za ataki na Trzaskowskiego

0
Fot.: YouTube

Mafia w służbie PiS.

5 tys. złotych w gotówce otrzymał autor pomawiającego władze Warszawy artykułu. Chodzi o Łukasza Pawelskiego, skazanego za pobicie metalowym prętem człowieka, współpracującego z bossem mafii vatowskiej Pawełem K.

Pawelski, mimo wyroku za pobicie, został po publikacji tekstu „Węzeł warszawski” zatrudniony też w rządowej telewizji TVP. Świadczy dla niej usługi prawnicze.

Boss mafii, a zarazem płatnik Pawelskiego Paweł K. został zatrzymany przez CBŚP. Według zeznań złożonych przez gangstera płacił on nowemu nabytkowi TVP w gotówce, bez wystawiania faktur.

Za tekst o władzach Warszawy zapłacił bandycie Tomasz Szostek. To właściciel spółki produkującej broń Eurosimplex.

Sam Szostek przechwalał się, że za pomawiający artykuł zapłacił 10 tys. złotych. Pawelski utrzymywał jednak, że dostał tylko 5 tys.

Co zaskakujące – producenci broni założyli niedawno stronę internetową, udającą portal o Warszawie – „Życie Stolicy”. Po wielu miesiącach od startu strona nie była zarejestrowana jako tytuł prasowy.

Mało tego – nie jest znany skład redakcji tego „portalu”. Producenci broni nie ujawniają nawet kto jest redaktorem naczelnym – mimo, iż zobowiązuje ich do tego prawo.

Strona nie posiada reklam i nie jest znany sposób jej finansowania. Wyspecjalizowała się za to w publikowaniu fałszywych informacji nt. władz Warszawy oraz obecnego kontrkandydata Andrzeja Dudy w wyścigu prezydenckim.

Promuje za to polityków Prawa i Sprawiedliwości. Mechanizm jest prosty: portal z fake newsami publikuje fałszywą informację, a następnie pojawia się jej przedruk w TVP info, Polskim Radiu czy redakcjach kontrolowanych przez ludzi związanych z PiS.

W mediach społecznościowych promują je natomiast politycy i działacze tej partii. Są to m.in. osoby związane z nadzorującym CBŚP ministrem Maciejem Wąsikiem.

Źródło: PR24