Żegnaj Unio Europejska. Jeśli Duda wygra, czeka nas Polexit?

0

PiS jako narzędzie polityki rozbijania Unii Europejskiej oraz jej osłabiania? Część obserwatorów sceny politycznej jest zdania, że partia ta będzie wzmacniać separatystyczne tendencje w stosunki do Europy. Jest to na rękę zarówno Rosji jak i… USA. Już dzisiaj w naszym kraju operuje bardzo dużo podmiotów amerykańskich, czerpiących ogromne korzyści z naszego rynku. Dzieje się tak m.in. w sferze IT, ale nie tylko.

Polska jest doskonałym narzędziem do destabilizacji Unii Europejskiej. Gdyby udało się nasz kraj z Unii wypchnąć, ta zmniejszyłaby się znacznie. Po wyjściu Wielkiej Brytanii, byłby to potężny cios w ideę wspólnego kontynentu. Co w zamian?

Zwycięstwo Andrzeja Dudy oznaczać może właśnie taki kierunek polskiej polityki zagranicznej. Wystarczy przypomnieć sobie znikające flagi unijne tuż po wyborach w 2015 roku. Wystarczy wspomnieć setki antyunijnych deklaracji najważniejszych polityków PiS.

Ta wiedza nie jest powszechna w Polsce – szczególnie na wsi – która bardzo straci na rozstaniu z Unią. Ale straci cała Polska, my wszyscy.