Główny ekonomista Konfederacji o PiS: Patologia, doprowadziliście do zatrzymania i odwrócenia transformacji polskiej gospodarki

0

„Rząd PiS jest prawdziwą tragedią dla polskiej gospodarki”

Autor programu gospodarczego Konfederacji, Sławomir Mentzen odpowiedział na słowa posła PiS. Poseł stwierdził na antenie TVP, że Mentzen „niejednokrotnie chwalił PiS za to co robimy, chwalił wprowadzane przez PiS rozwiązania podatkowe”. „Rząd PiS jest prawdziwą tragedią dla polskiej gospodarki. Doprowadziliście najpierw do zatrzymania, a następnie od odwrócenia transformacji polskiej gospodarki” – skomentował polityk Konfederacji.

„Przestaliśmy iść w kierunku wolnego rynku, zaczęliśmy wracać do PRL. Wprowadziliście nas na drogę grecką, prowadzącą do olbrzymich wydatków socjalnych i wysokich podatków. Zabijacie w ludziach przedsiębiorczość i zaradność, wmawiacie im, że powinni liczyć na zasiłek zamiast na siebie” – pisze Mentzen.

Mentzen uważa, że obecny rząd „dobija podatkami i coraz to nowymi obowiązkami sprawozdawczymi uczciwych przedsiębiorców, a ludziom wmawia, że pieniądze zabieracie złodziejom”.

Źródło: rp.pl