Znany bloger specjalnie dla „Wieści24”. Nie głosujcie na Dudę! [Felieton]

0

Gra o przyszłość.

Spójrzmy jak wygląda dziś debata, rozmowa pomiędzy różniącymi się środowiskami na poziomie parlamentu. Większość rządząca często przedkłada projekty ustaw na 30 minut przed głosowaniem.

Posłowie, nasi przedstawiciele w Parlamencie, nie mają żadnych szans na dokładne zaznajomienie się z projektem. Czas na debatę skracany jest do niezbędnego minimum, a ci posłowie którzy w naszym interesie zadają niewygodne pytania, karani są utratą pensji. Opozycja przejęła Senat.

Tam o zgrozo, odbywa się debata. Zapraszani są przedstawiciele zainteresowanych środowisk. Jest o dziwo praca w komisjach. Cóż z tego, skoro partia rządząca odrzuca poprawki Senatu jednym głosowaniem?

W Polsce pod rządami PiS nie ma debaty. Sejm w obecnym kształcie to fasada demokracji. Jest wstanie przegłosować wszystko. Od nacjonalizacji mediów po wydłużenie tygodnia do 8 dni. Liczy się tylko zdanie i wola Jarosława Kaczyńskiego.

Ale mamy jeszcze Prezydenta. Instytucję powołaną do obrony nas przez zapędami szaleństwa partii rządzącej. Tyle że Andrzej Duda nie jest żadnym bezpiecznikiem. Podpisze wszystko co podeśle mu Jarosław Kaczyński. Powiecie, że zawetował „reformę” sądów. Zrobił to tylko dla zapewnienia sobie szczególnej roli w tej deformie. Z ideą destrukcji w pełni się zgadzał.

Dlatego apeluję do wszystkich środowisk opartych na idei. Idźcie na wybory i nie głosujcie na Andrzeja Dudę. On nie jest żadną alternatywą. On jest gwarantem przeżycia partii, która nie ma żadnej idei.

PiS to partia władzy, która idee narodowe, godności i równości społecznej przejęła tylko po to aby rządzić. Większość ludzi PiS to ludzie oddani tylko jednej idei, głoszonej przez ich Wodza. A ta idea to wszechwładza, kontrola nad każdym aspektem naszego życia.

Jeśli chcemy aby była rozmowa, debata pomiędzy środowiskami lewicy, centrum i prawicy, to zatrzymajmy ten pochód populizmu i zagłosujmy na Rafała Trzaskowskiego. Dla wyborców Biedronia, Bosaka, Hołowni, Kosiniaka, to nie jest kandydat marzeń. To oczywiste. Ale to jest kandydat gwarantujący, że nasze idee mają szansę na przetrwanie.

Mandark