Strona główna Polityka krajowa PiS Wojna na górze. Ziobro czyści CBA z ludzi Mariusza Kamińskiego

Wojna na górze. Ziobro czyści CBA z ludzi Mariusza Kamińskiego

0

Długoletni rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistokles Brodowski stracił wczoraj pracę.

O tym fakcie poinformował w poniedziałek 13 lipca na twitterze rzecznik ministra – koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Stwierdził, że przynajmniej na razie, nie będzie przez nikogo zastąpiony na swojej funkcji.

Były rzecznik formacji był jednym z najbliższych współpracowników Mariusza Kamińskiego. W CBA służył od początku powstania tej formacji, aż do przyjścia na fotel szefa Pawła Wojtunika.

W czasach rządów PO pracował w biurze prasowym Najwyższej Izby Kontroli, gdzie przygarnął go dawny kolega z policji Paweł Biedziak.

Brodowski do CBA powrócił po wygranych przez PiS wyborach 2015 r., kiedy to Wojtunika zastąpił człowiek Kamińskiego – Ernest Bejda.

Według naszych informacji, zwolnienie Brodowskiego to początek fali czystek w CBA. Od lutego 2020 roku funkcję szefa CBA pełni Andrzej Stróżny.

Ten były funkcjonariusz ABW nie jest jednak związany z Kamińskim, a z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro i jego zastępcą Bogdanem Święczkowskim.

Między oboma ministrami do niedawna panował pokój i ich wpływy w poszczególnych formacjach były wyraźnie rozgraniczone.

Teraz, po wyborach prezydenckich Ziobro zamierza rozszerzyć swoją władzę i szykuje się do przejęcia całkowitej kontroli nad CBA.

źródło: Twitter