Rekordowa liczba zakażeń w Polsce. „Trzeba wrócić do restrykcji”

0

A podobno wirus jest w odwrocie?

Czwartek przyniósł smutny rekord. Potwierdzono aż 615 przypadków zakażenia koronawirusem. – Prezydent Andrzej Duda jest w stałym kontakcie z ministrem zdrowia, Głównym Inspektorem Sanitarnym. Stale monitorujemy te doniesienia – zapewnia minister z KPRP Paweł Mucha.

Jak zaznaczył Mucha „Pałac stale monitoruje aktualne dane z Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia”. „Pan prezydent jest z tymi wszystkimi organami w stałym kontakcie. Przedstawiane są nam także raporty z Biura Bezpieczeństwa Narodowego” – zapewniał.

– To są zakażenia głównie z 3 województw: małopolskiego, śląskiego i mazowieckiego. To są zakażenia przede wszystkim z dużych zakładów pracy. To także dalsza część wyników z badań przesiewowych. Tak jak mówiliśmy na początku, jeśli jakiś pracownik z takiego zakładu jest zakażony, to ruszają badania jego rodziny – tłumaczył wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Wiceminister nie wykluczył, że za niedługo część zniesionych restrykcji może powrócić. – Jeżeli będzie przekonanie wśród ekspertów, że trzeba wrócić do restrykcji, to my się przed tym nie cofniemy – dodał.

Źródło: wp.pl