Troll od Ziobry zatrudniony w Lasach Państwowych

0

Trolling za pieniądze podatników

W Szczecinie chciał dezynfekować ulice z LGBT, prowadził czarną kampanię wymierzoną w Rafała Trzaskowskiego, atakował ekologów. Teraz dostał pracę w Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych. Mowa o Dariuszu Mateckim, prawicowym trollu i szczecińskim radnym z Solidarnej Polski.

22 lipca 2020 Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych (RDLP) w Szczecinie zorganizowała konferencję poświęconą łąkom kwietnym. RDLP chce przekazać nieodpłatnie miastu Szczecin nasiona, by takie łąki można było zasiewać, ponieważ sprzyjają one retencjonowaniu wody.

W konferencji uczestniczył również Przewodniczący Zachodniopomorskiego Zarządu Regionalnego Solidarnej Polski Dariusz Matecki, radny miejski z klubu PiS. Przedstawił się dziennikarzom jako pracownik Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.

Wcześniej Matecki nie był związany z Lasami Państwowymi, choć wiadomo, że wziął udział w pielgrzymce leśników do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie w czerwcu 2020. Na stronie zielonogórskiej RDLP czytamy, że reprezentował tam Ministerstwo Środowiska.

Matecki jest kolejną osobą z Solidarnej Polski, która „znalazła” zatrudnienie w Lasach Państwowych. Instytucja podlega ministrowi środowiska i jednocześnie wiceprezesowi partii, czyli Michałowi Wosiowi.

Źródło: oko.press