Trzaskowski spotkał się z Dudą. „Wybory nie były równe”

0

Spotkanie Duda-Trzaskowski

Spotkanie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i Andrzeja Dudy odbyło się wczoraj o godz. 9.30 w Pałacu Prezydenckim. Trzaskowski tuż przed wejściem na spotkanie, oświadczył, że „to nie będzie wizyta kurtuazyjna”. Wśród tematów, które poruszy z prezydentem wymienił wolność mediów, sytuację samorządów i przebieg wyborów w Polsce. – Te wybory nie były równe – podkreślił.

– Wybory nie były równe. Warto rozmawiać, żeby wybory następne były równe, by cały aparat państwa nie angażował się po jednej stronie. Druga sprawa to wolność mediów w Polsce, poruszę temat z panem prezydentem. To nie będzie wizyta kurtuazyjna, chcę rozmawiać – podkreślił przed rozpoczęciem spotkania Trzaskowski.

Wcześniej Trzaskowski mówił dziennikarzom, że traktuje spotkanie z Dudą „bardzo poważnie”. – Mam nadzieję, że będzie szansa na bardzo szczerą rozmowę z panem prezydentem – podkreślał były kandydat KO na prezydenta. Zaznaczył, że tematów do rozmowy z Dudą jest mnóstwo. Nie chciał ich jednak zapowiadać ich wszystkich przed spotkanie, ponieważ byłoby to niegrzeczne, a sam kierunek rozmów również zależy od Dudy.

– Dzisiaj w Polsce potrzebna jest merytoryczna rozmowa. Ważne jest, by rozmawiać w sposób stanowczy, ale merytoryczny. Prezydent stwierdził jasno, że jest zwolennikiem silnych samorządów, co mnie cieszy. Mam nadzieję, że prezydent będzie wetował złe pomysły, które będą samorządy osłabiać – mówił Rafał Trzaskowski po rozmowie z prezydentem.

– Wyraziłem stanowisko, że wybory nie były równe w związku z manipulacjami TVP. Domyślacie się, ze pan prezydent miał inne zdanie – dodał.

Rafał Trzaskowski był także pytany o konwencję stambulską. – Są kwestie, które mnie niepokoją. Poczekajmy, bo pan prezydent nie zajął w tej sprawie stanowiska. Mam nadzieję, że to stanowisko będzie twarde – zaznaczył prezydent Warszawy.

Źródło: onet.pl