Włodzimierz Cimoszewicz krytycznie o prezydenturze Dudy: Szereg jego zachowań świadczy o zwyklej głupocie i braku kwalifikacji moralnych

0
Fot. YT
Fot. YT

Niezwykle krytycznie ocenia prezydencki dorobek Andrzeja Dudy były premier, Włodzimierz Cimoszewicz.

– To jest wyjątkowo zły prezydent. Człowiek bez charakteru i zasad. Jawnie i notorycznie naruszający swoje zobowiązania, przyczyniający się do niszczenia praworządności i wspólnoty społecznej. Szereg jego zachowań świadczy o zwyklej głupocie i braku kwalifikacji moralnych. Nie ma trudności w poniżaniu ludzi, wysuwaniu fałszywych oskarżeń. Nie ma pojęcia o polityce zagranicznej. Serwilistyczny wobec najgorszego prezydenta USA ostatnich stu lat, bezmyślnie agresywny wobec Unii Europejskiej i naszych najbliższych partnerów. Całkowicie niesamodzielny, podporządkowany interesom PiS – mówi Cimoszewicz.

– Zwyciężył w nieuczciwych wyborach, w których cała rządowa maszyneria polityczna, propagandowa i finansowa pracowała na najwyższych obrotach dla niego, jednocześnie kłamliwie obrzucając błotem głównego rywala. Wybory przeprowadzono w okresie pandemii okłamując ludzi, że niebezpieczeństwo zachorowania jest marginalne – zauważa polityk.

– Duda pośrednio ponosi moralną współodpowiedzialność za wzrost liczby zachorowań w Polsce Jakże więc inaczej można ocenić jego zwycięstwo, jeśli nie jako klęskę naszego kraju, rządów prawa i demokracji? To sukces godny autokratów ze wschodu – dodaje były premier.